Wszystko wskazuje na to, że pogoda w najbliższych dniach ponownie się odmieni. Przez jakiś czas mogliśmy delektować się wiosną, następnie nadeszły dni „w kratkę”, a od jakiegoś czasu aura znów płata nam figle i ciężko mówić o prawdziwej wiośnie.

Już za miesiąc rozpocznie się kalendarzowe lato, jednak nie zdążyliśmy jeszcze w pełni nacieszyć się wiosną. Czy następne dni nam na to pozwolą? Sprawdźmy.

Pogoda na nadchodzący weekend

Według synoptyków tzw. Zimna Zośka przypada 15 maja. To dzień, na który przewiduje się przede wszystkim niższe niż ostatnio temperatury, a także deszcze.

I choć ta prognoza nie brzmi zbyt obiecująco, to nie znaczy, że przez cały weekend będziemy zmagać się z podobną aurą. Jak podają synoptycy, już niedługo będziemy mogli ponownie cieszyć się wyższymi temperaturami.

Choć nie będzie można mówić o tak pięknej pogodzie, jak w zeszły weekend, to jednak będzie ona całkiem wiosenna i przyniesie nadzieję na kolejne ciepłe dni. Przede wszystkim dlatego, że w sobotę powoli wszystko zacznie wracać do normy, zaś w niedzielę zobaczymy już słońce, a temperatury będą wyższe.

Zimni ogrodnicy, czyli 12-14 maja, to już tylko wspomnienie, a Zimna Zośka już niebawem także nim będzie. Możemy spodziewać się kolejnego ocieplenia – już w weekend będzie lepiej, a w przyszłym tygodniu będziemy mogli cieszyć się pogodną i ciepłą wiosną.

Dziś, w piątek, w godzinach popołudniowych będziemy zmagać się ze sporym zachmurzeniem oraz deszczami i średnim wiatrem. Szczególnie uważni powinni być mieszkańcy woj. dolnośląskiego, gdzie temperatury w nocy mogą spaść poniżej zera.

Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl

16 maja będzie padało tylko w północnej części Polski, a miejscami możemy spodziewać się przejaśnień. Z kolei już w niedzielę termometry pokażą 14-18 stopni, zaś od przyszłego tygodnia – do 20 stopni Celsjusza.

Przypomnij sobie o… HOTEL DLA DZIECI URODZONYCH PRZEZ SUROGATKI PĘKA W SZWACH. NIEMOWLĘTA NIE MOGĄ ZOSTAĆ ODEBRANE, DLACZEGO

Jak informował portal Życie: WNĘTRZA REZYDENCJI KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH. DETEKTYW PŁAWI SIĘ W LUKSUSACH

Portal Życie pisał również o… CO ZA UBIÓR. ANNA MUCHA ZALICZYŁA MODOWĄ WPADKĘ, CZY POKAZAŁA ZA DUŻO