Obecna sytuacja odbija się na wszystkich – nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach, niemal na całym świecie. Przykładem może być sytuacja, która ma miejsce na Ukrainie.

Ukraiński hotel dla dzieci jest przepełniony

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące, co dokładnie dzieje się z niemowlętami. Wszystko przez zamknięte granice.

Na nagraniu widać, jak wykwalifikowany personel opiekuje się niedawno urodzonymi dziećmi. Taka sytuacja ma miejsce, ponieważ zostały one urodzone przez surogatki, jednak ze względu na zamknięte granice pary, które chciałyby je wychować, nie są w stanie ich odebrać.

W hotelu w Kijowie znajduje się już niemal 50 dzieci zamówionych przez obcokrajowców. W dużym pomieszczeniu ustawiono w rzędach szpitalne łóżeczka.

Hotel dla dzieci urodzonych przez surogatki. Źródło: Youtube
Hotel dla dzieci urodzonych przez surogatki. Źródło: Youtube
Hotel dla dzieci urodzonych przez surogatki. Źródło: Youtube

Miejsce, w którym znajdują się dzieci, określa się mianem „hotelu Wenecja”. Jak tłumaczą osoby, które wypowiadają się na filmie, maluchy znajdują się pod dobrą opieką lekarską, codziennie są zabierane na świeże powietrze oraz kąpane przez nianie.

- Czworo dzieci przywieziono do nas wczoraj z kliniki porodowej. Są tu dzieci z Ameryki, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Chin, Francji, Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Austrii, Meksyku i Portugalii – tłumaczy, gdzie trafią niemowlęta, jedna z opiekunek.

Obecnie przyszli rodzice mogą zobaczyć dzieci jedynie w czasie rozmów wideo, wtedy dowiadują się także, jak zachowują się maluchy, ile ważą i co jedzą.

Ludmyła Denisowa, rzeczniczka praw człowieka, zwróciła uwagę, że jest to handel ludźmi.

„Dane nagranie jest potwierdzeniem, że sytuacja ze świadczeniem usług surogacji przez taką klinikę jest masowa i systemowa, a technologie surogacji są reklamowane i przedstawiane jako towar wysokiej jakości” – grzmiała.

Uważa, że to potwierdzenie, że państwo nie chroni praw dzieci, a tego, co później dzieje się z niemowlakami, nikt nie jest w stanie sprawdzić. Dodała także, że surogacja na Ukrainie powinna być świadczona jedynie dla mieszkańców państwa. Obecnie surogacja za pieniądze jest w pełni legalna, o ile surogatka i dziecko nie są spokrewnione genetycznie.

Przypomnij sobie o… NOWY SPOSÓB SPRZEDAWCÓW. JAK NIE DAĆ SIĘ NABIĆ W BALONA I KUPIĆ PRAWDZIWE POLSKIE TRUSKAWKI

Jak informował portal Życie: SMUTNA WIADOMOŚĆ. NIE MA JUŻ Z NAMI JERZEGO ŁAPIŃSKIEGO. MIAŁ 79 LAT

Portal Życie pisał również o… WAŻNY APEL RODZINY KACPERKA. DOTYCZY POŻEGNANIA CHŁOPCA