Nie ma się co łudzić – pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. W niektórych przypadkach na tyle, że nie wiadomo, kiedy będziemy w stanie mówić o powrocie do normalności.

Jednym z zastanawiających aspektów dotyczących nie tylko pandemii, ale i naszych (często odwołanych) planów, jest lato 2020. Ciężko jest sprecyzować, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje.

Jest szansa na otwarcie granic dla turystów?

Okazuje jest szansa na to, że Polski rząd otworzył granicę, ale dla zagranicznych turystów, których przyjazd może uratować nasze hotele przed upadkiem. Informacje o tym przekazało RMF FM.

Wakacje. screen: polityka
Wakacje. screen: polityka

Jakie propozycje ma rząd?

Jak się okazuje rząd planuje otworzyć granice dla zagranicznych turystów w lipcu i sierpniu. Mają być to turyści, z krajów, w których epidemia koronawirusa jest najmniejsza, a także tych krajów, które przeprowadzają najwięcej testów między innymi Niemiec.

Kolejna propozycja zakłada to, że do Polski może przylecieć każdy Zagraniczny turysta, który wcześniej wykona test na koronawirusa i pokaże on wynik negatywny.

Tak jak dziś rozmawiamy o tym w przypadku pracowników sezonowych czy też pracowników transgranicznych, abyśmy powinni umożliwić im przyjazdy bez kwarantanny, to tego typu rozwiązanie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, byłoby na pewno dobrym rozwiązaniem dla turystyki i na pewno będziemy o nim rozmawiać - mówi Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, cytowana przez RMF24.pl.

Jadwiga Emilewicz. Źródło: onet.pl
Jadwiga Emilewicz. Źródło: onet.pl
Jadwiga Emilewicz. Źródło: onet.pl

Przypomnij sobie o… OLIWIA BIENIUK ODWIEDZIŁA NATALIĘ SIWIEC. SPRAWY PRZYBRAŁY NIEOCZEKIWANY OBRÓT, NAGRANIE CELEBRYTEK ROZCZULIŁO FANÓW