Janina Ochojska to polska europosłanka, jest również szefową Polskiej Akcji Humanitarnej. Rok temu zdiagnozowano u niej raka piersi.

Diagnozę lekarza usłyszała w kwietniu 2019 roku. Okazało się, że choroba jest w dość wczesnym stadium, więc można podjąć się leczenia. Od tego czasu działaczka żyła z nadzieją, że pewnego dnia wróci do pełni sił.

Dobre wieści od Janiny Ochojskiej

Minął już ponad rok, od kiedy szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej rozpoczęła walkę z niewidzialnym wrogiem. Kibicowała jej cała Polska, a silna kobieta zmagała się z chorobą, licząc, że pewnego dnia uda się ją przezwyciężyć.

Janina Ochojska. Źródło: dziendobry.tvn.pl
Janina Ochojska. Źródło: dziendobry.tvn.pl
Janina Ochojska. Źródło: dziendobry.tvn.pl

Janina Ochojska po ponad roku wreszcie mogła ogłosić dobre wieści – jak się okazało, choroba już jej nie dotyczy. Od teraz może śmiało powiedzieć, że wygrała tę ciężką walkę z rakiem.

Już chwilę po diagnozie Janina Ochojska mówiła publicznie, że nie zamierza się poddawać i przezwycięży nowotwór. Udało jej się dopiąć swego.

- Czuję się świetnie. Bardzo się cieszę, że udało mi się zrobić to, co zapowiadałam: że będę walczyła z rakiem i że go przezwyciężę – powiedziała szczęśliwa kobieta.

Przez chemioterapię, naświetlenia i leczenie choroby teraz Janina Ochojska jest bardzo osłabiona, musi przejść rehabilitację, musi od nowa nauczyć się chodzić.

Janina Ochojska. Źródło: hellozdrowie.pl
Janina Ochojska. Źródło: hellozdrowie.pl
Janina Ochojska. Źródło: hellozdrowie.pl

- Optymalnym rozwiązaniem byłoby pływanie na basenie. Te plany pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19. Dlatego ćwiczę w domu z pomocą przyjaciół. Na razie musi mi to wystarczyć – opowiada.

Za trzy miesiące zostanie wykonane ostatnie badanie, które pokaże, czy na pewno choroba nie dała przerzutów.

- Po jeszcze czterech latach w Parlamencie Europejskim chcę wrócić do pracy w Polskiej Akcji Humanitarnej – ogłosiła.

Przypomnij sobie o… CZY DOROTA SZELĄGOWSKA SPODZIEWA SIĘ KOLEJNEGO DZIECKA? JEJ KOMENTARZ ROZWIEWA WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

Jak informował portal Życie: MONIKA MILLER JEST „SPECJALISTKĄ W USZCZUPLANIU BUDŻETU” LESZKA MILLERA. SZCZERY WYWIAD Z POLITYKIEM I JEGO WNUCZKĄ

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ SZUMOWSKI ZŁOŻY ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY. CHODZI O MASECZKI OCHRONNE