Ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce wprowadzone zostało sporo obostrzeń, których zadaniem jest spowolnienie rozwoju wirusa z Wuhan.

Jednym z nich – a w zasadzie jednym z podstawowych – jest obowiązek zasłaniania nosa oraz ust w miejscach publicznych. Zasada ta obowiązuje wszystkich poza osobami, które ze względu na maseczki mają poważne problemy z oddychaniem, oraz dziećmi do lat 4.

Kolejne firmy zaopatrzyły się w hurtowe ilości maseczek, które – zgodnie z przepisami – muszę spełniać określone wymogi. Dzięki temu pracownicy mogą obsługiwać klientów czy świadczyć usługi, a zakłady pracy – pozostawać otwarte z zastrzeżeniem przestrzegania nowych przepisów.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Afera maseczkowa – deklaracja Łukasza Szumowskiego

Wymagania dotyczące przestrzegania obostrzeń oraz zasad, na jakich otwarte pozostają miejsca pracy, wydawały się jasne. Jednak okazuje się, że nie dla wszystkich takie były.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zaopatrzyć się w maseczki ochronne za – bagatela – 5 milionów złotych. Pochodziły one od instruktora narciarskiego, będącego znajomym Łukasza Szumowskiego.

Jednak okazuje się, że maseczki te nie spełniają wymogów jakościowych. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku maseczek zakupionych przez UE.

Łukasz Szumowski zdradził swoje plany. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski zdradził swoje plany. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski zdradził swoje plany. Źródło: YouTube

- Niestety maseczki, które zakupiła UE nie spełniają żadnych norm: ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3. Nie mogą być skierowane do medyków. Wyślę dziś list do KE z taką informacją, bo trafiły one do 16 krajów – poinformował. Polska otrzymała 600 tysięcy takich maseczek, a także wadliwe testy antygenowe.

Łukasz Szumowski zaznaczył, że pandemia w Polsce przyjęła model ogniskowy.

- Jeśli przebadamy wszystkich chorych górników w pięciu kopalniach, mam nadzieję, że to ognisko uda się opanować i sytuacja wróci do normy - mówił.

Przypomnij sobie o… DYSKUSYJNY ZAKAZ W WARSZAWIE MOŻE OBOWIĄZYWAĆ JESZCZE MIESIĄCAMI. MIESZKAŃCY I TURYŚCI SĄ ROZCZAROWANI

Jak informował portal Życie: FANI „M JAK MIŁOŚĆ” BĘDĄ NIEPOCIESZENI. MUSZĄ POŻEGNAĆ SIĘ Z ULUBIONYM BOHATEREM

Portal Życie pisał również o… MAJKA JEŻOWSKA PODBIJA POLSKI INTERNET. JEJ NAGRANIE ZACHWYCIŁO INTERNAUTÓW