Polacy z niecierpliwością czekają na to, co Łukasz Szumowski powie na temat pandemii koronawirusa. Minister cieszy się ogromnym zaufaniem wśród rodaków, a jego słowa są brane na poważnie.

Teraz pojawiły się nowe informacje na temat pandemii koronawirusa. Jak się okazuje, w Polsce moglibyśmy obserwować tendencję spadkową, gdyby nie pewien szczegół.

Według ministra zdrowia to, co ma miejsce obecnie w południowej części kraju, jest bardzo niebezpieczne. Mowa o nowo powstałym ognisku zakażeń.

Jak podaje Łukasz Szumowski, z niepokojem obserwuje sytuację na południu kraju, gdzie – szczególnie na Śląsku – jest coraz więcej zarażeń. W pozostałej części kraju obserwuje się mniej zachorowań na koronawirusa.

Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl

Co mówi Łukasz Szumowski o rozwoju pandemii w Polsce?

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, koronawirusa wykryto już o ok. 16 tysięcy osób, a na skutek powikłań zmarło 800 osób. Informacje te są wciąż aktualizowane. Co pocieszające – 5698 osób już wyzdrowiało.

Najgorzej wygląda obecnie sytuacja na Śląsku – spośród ogłoszonych w niedzielę 345 zarażeń aż 171 pochodzi właśnie z tamtego rejonu. Dotychczas najwięcej zarażonych było na Mazowszu, jednak teraz teren Śląska przejmuje prowadzenie.

- Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywną akcję, badając wszystkich górników – zapowiada Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Dodał, że wszystko przez spore zaludnienie Śląska oraz specyfikę rynku pracy. Co więcej, ok. 97% górników jest chorych bezobjawowo, a to sprawia, że częściej nieświadomie zarażają innych.

- Z jednej strony, jest to bardzo dobre dla nich, z drugiej strony, niestety, jak są bezobjawowe przebiegi choroby, wtedy łatwiej nieświadomie zarazić innych – mówił.

- Jeżeli oddzielilibyśmy Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to zaczęlibyśmy mieć już tendencję spadkową. [...] Można powiedzieć, że gdzieś jest światełko w tunelu, ale musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych. Wtedy możemy spodziewać się, że [...] będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie – informował.

Przypomnij sobie o… PORÓD MAŁGORZATY ROZENEK ODBYŁ SIĘ W TAJEMNICY PRZED INNYMI? INTERNAUCI DOPATRZYLI SIĘ PEWNEGO SZCZEGÓŁU. CZY DZIECKO JEST JUŻ NA ŚWIECIE

Jak informował portal Życie: CO SIĘ DZIEJE Z OLĄ KOWALSKĄ? DZIEWCZYNA DODAŁA PIERWSZE ZDJĘCIE PO OPUSZCZENIU SZPITALA

Portal Życie pisał również o… JAK SPRAWDZIĆ CZY JAJKA SĄ ŚWIEŻE? SZYBKIE I NIEZAWODNE METODY