Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zastosowanie nowoczesnych metod komunikacji z Polakami. W ostatnim czasie wiele osób otrzymało niecodzienne wiadomości SMS, a jego treści nie należy ignorować.

Według rzecznika ministerstwa istotnie – nadawcą wiadomości jest właśnie resort zdrowia, a instrukcje, które w niej opisano, przydadzą się wielu Polakom. Jest to opis zaleceń ministerstwa.

Kto dostał wiadomość, czemu służyło jej wysłanie i co powinno się zrobić według Ministerstwa Zdrowia?

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Czego dotyczą SMS-y, które otrzymują Polacy od Ministerstwa Zdrowia?

Jak się okazuje, wspomniane wiadomości znajdą w swoich skrzynkach odbiorczych osoby, które objęte zostały obowiązkową kwarantanną ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dotychczas jedynym środkiem ostrożności było spędzenie w domu 14 dni, zalecano także brak kontaktu z innymi.

Według badań koronawirusem można zarazić właśnie w ciągu 14 dni, stąd dwutygodniowy okres kwarantanny. Osoby poddane obowiązkowej izolacji musiały liczyć się z policyjnymi kontrolami, zalecano również pobranie aplikacji rządowej.

Jednak teraz wprowadzono nowe rozwiązanie, zapowiadane uprzednio przez ministra Łukasza Szumowskiego. Mowa właśnie o wiadomościach SMS. Jaka jest ich treść?

- W wiadomościach tekstowych znajdują się informacje odsyłające na stronę internetową, na której są szczegółowe wskazania – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube
Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube
Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube

Według informacji, które uzyskały media, na stronie internetowej, do której odsyła wspomniana wiadomość, znajduje się mapa. Są na niej zaznaczone miejsca, w których można przeprowadzić badania na koronawirusa, a także wskazówki dotyczące przygotowań do testów.

Trzeba pamiętać o dowodzie osobistym, a także pamiętać, by udać się na badanie w 12. dniu kwarantanny, jedynie wtedy, gdy ma się samochód – tak, by przemieszczać się bez narażenia innym.

Na wynik badania trzeba poczekać, jednak będzie on dostępny online. Jeśli będzie dodatni – zarażony otrzyma kolejne wskazówki.

Osoby, które są objęte kwarantanną, lecz nie będą mogły zgłosić się do jednego z punktów, powinny przekazać te informacje sanepidowi – istnieje możliwość pobrania wymazu także w miejscu odbywania kwarantanny.

Przypomnij sobie o… JAK SPRAWDZIĆ CZY JAJKA SĄ ŚWIEŻE? SZYBKIE I NIEZAWODNE METODY

Jak informował portal Życie: PORÓD MAŁGORZATY ROZENEK ODBYŁ SIĘ W TAJEMNICY PRZED INNYMI? INTERNAUCI DOPATRZYLI SIĘ PEWNEGO SZCZEGÓŁU. CZY DZIECKO JEST JUŻ NA ŚWIECIE

Portal Życie pisał również o… CO SIĘ DZIEJE Z OLĄ KOWALSKĄ? DZIEWCZYNA DODAŁA PIERWSZE ZDJĘCIE PO OPUSZCZENIU SZPITALA