Rozwój pandemii koronawirusa wymusił na władzach państw oraz miast wprowadzenie pewnych zasad i obostrzeń, których celem jest zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2.

Wprowadzone w Polsce reguły dotyczą m.in. zamknięcia placówek oświatowych, instytucji kultury oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Zamknięto również wszystkie firmy z branży beauty. Prawdopodobnie już niebawem ich działalność zostanie wznowiona, jednak na rygorystycznych zasadach – konieczne będzie m.in. zachowanie odległości między klientami, mierzenie temperatury każdemu klientowi przez personel, zaś zabronione – korzystanie z telefonu komórkowego oraz serwowanie napojów na miejscu.

Te oraz inne obostrzenia włączone zostały do naszej codzienności, przywykliśmy już także do zasłaniania nosa oraz ust. Jednak władze niektórych miast podjęły indywidualne decyzje dotyczące wprowadzania obostrzeń.

Bulwary nad Wisłą. Źródło: onet.pl
Bulwary nad Wisłą. Źródło: onet.pl
Bulwary nad Wisłą. Źródło: onet.pl

Przykładem może być Warszawa. Zakaz, który stał się uciążliwy dla jej mieszkańców, a także turystów, może zostać utrzymany aż do jesieni. Wszystko ze względu na strach przed dalszym rozwojem pandemii.

Dyskusyjny zakaz w Warszawie może zostać przedłużony

Chyba każdy, kto jedzie odpocząć do Warszawy w okresie letnim, odhacza ten punkt na jej mapie. Mowa o nadwiślańskich plażach oraz bulwarach.

Wydawałoby się to oczywiste – spożywanie alkoholu właśnie w tych miejscach jest dozwolone, a choć rzeka płynie blisko ruchliwych ulic w stolicy, są miejsca, w których panuje błoga cisza – jedyne, co usłyszymy, to odgłosy natury. Jednak teraz nie można delektować się alkoholem podczas spacerów nad Wisłą.

Bulwary nad Wisłą. Źródło: interia.pl
Bulwary nad Wisłą. Źródło: interia.pl
Bulwary nad Wisłą. Źródło: interia.pl

Zakaz został wprowadzony, by spowolnić rozwój pandemii koronawirusa. Na początku miał on obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, jednak media podają, że istnieje projekt mówiący o przedłużeniu wspomnianego zakazu aż do końca pandemii.

Decyzje będą podjęte po głosowaniu, które odbędzie się w czwartek podczas sesji Rady Warszawy.

Przypomnij sobie o… NIEWIELU WIE O TYM ZDARZENIU. WATYKAN WRESZCIE POSTANOWIŁ WYJAWIĆ SKRYWANĄ TAJEMNICĘ DOTYCZĄCĄ JANA PAWŁA II

Jak informował portal Życie: MAJKA JEŻOWSKA PODBIJA POLSKI INTERNET. JEJ NAGRANIE ZACHWYCIŁO INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… MAŁGOSIA I PAWEŁ MUSIELI PODJĄĆ WAŻNĄ DECYZJĘ. POLAŁY SIĘ ŁZY