Jan Paweł II to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i najważniejszych Polaków. Podczas swojego pontyfikatu, Jan Paweł II zrobił dla społeczności kościelnej bardzo wiele. Jego działalność mieliśmy okazję obserwować podczas jego 25-cio letniej posługi. Na temat jego postaci, powstało wiele publikacji, lecz bardzo mało z nich traktuje o życiu prywatnym papieża.

Przepowiednia siostry Łucji. Czy Jan Paweł II wiedział, że padnie ofiarą zamachu?

Jan Paweł II wiele razy spotkał się z siostrą Łucją. Podczas spotkań rozmawiali na temat objawień. Zdaje się, że kobieta zdradziła mu nie tylko przepowiednie dotyczącą zamachu na Placu św. Piotra, ale także przepowiednie, w których znaczną rolę odegrała Polska. Czy jednak siostra Łucja przewidziała drugi napad na papieża?

Jan Paweł II. Screen: plotek.pl
Jan Paweł II. Screen: plotek.pl
Jan Paweł II. Screen: plotek.pl

Kolejny atak na papieża JP II, rok po zamachu na Placu Świętego Piotra

Wielu wie, że zaledwie rok po zamachu na Jana Pawła II, Ojciec Święty padł ofiarą kolejnego ataku. Miało to miejsce pod sanktuarium w Fatimie, gdzie polski papież odprawiał msze. Nie każdy jednak przyszedł na nią z intencją modlitwy…

Jan Paweł II. Screen: dorzeczy.pl
Jan Paweł II. Screen: dorzeczy.pl
Jan Paweł II. Screen: dorzeczy.pl

Wśród wiernych znalazł się 32-letni Hiszpan, duchowny Juan Fernandez Krohn, pojawił się na mszy w konkretnym celu. Chciał zamordować ojca świętego.

Dziś mogę to powiedzieć, do tej pory utrzymywaliśmy to raczej w dyskrecji. On poranił Ojca Świętego. Niemniej w ten sposób, że Ojciec Święty mógł zakończyć całe nabożeństwo. Dopiero, gdy wrócił do pokoju zobaczyliśmy, że sutanna jest zakrwawiona, że go jednak tym nożem poranił – opowiada strzeżoną przez Watykan historię kardynał.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI