Ewa Sałacka była popularną aktorką. Można było ją zobaczyć m.in. w produkcjach filmowych „07 zgłoś się”, „Och, Karol”, „Sztuka kochania” czy „Czterdziestolatek. 20 lat później”. Grała także w serialu „Pierwsza miłość” oraz produkcjach „Tygrysy Europy”, „Klasa na obcasach” i „Dziki 2”. Kochała także role epizodyczne.

Prywatnie była córką Barbary Sałackiej, polskiej reżyserki. Od małego interesował ją film, w czasach literackich pokochała także teatr. Miała artystyczną duszę, planowała spróbować swoich sił w Akademii Sztuk Pięknych pod kątem projektowania kostiumów.

Jednak tuż przed studiami podjęła inną decyzję. Tym sposobem trafiła na Wydział Aktorski w Szkole Filmowej w Łodzi. Wyróżniała się spośród rówieśników urodą oraz sposobem ubierania.

Ewa Sałacka z córką. Źródło: interia.pl
Ewa Sałacka z córką. Źródło: interia.pl
Ewa Sałacka z córką. Źródło: interia.pl

„Zawsze była nieziemsko piękna i nieziemsko zgrabna, robiła wrażenie na wszystkich. Taka najpiękniejsza dziewczyna w Szkole Filmowej” – mówiła po latach Małgorzata Potocka, z którą studiowała.

Związała się z Krzysztofem Krauze, którego poznała podczas studiów, jednak ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozwiedli się w 1983 roku.

Po kilku latach wzięła ślub z Witoldem Kirsteinem, a owocem ich związku jest córka, Matylda.

Ewa Sałacka zmarła na skutek wstrząsu anafilaktycznego, którego przyczyną było użądlenie osy w usta, w 2006 roku. W chwili śmierci miała tylko 49 lat.

Jak wygląda córka Ewy Sałackiej?

Córka Ewy Sałackiej, Matylda, urodziła się 31 lipca 1994 roku. W chwili śmierci mamy, w 2006 roku, miała zaledwie 12 lat.

View this post on Instagram

🍳 sabato i już nieLATO 🍂

A post shared by Matylda Kirstein (@_matyldd) on

Dziś Matylda Kirstein już prawie 26 lat. Jest ambitną i piękną dziewczyną. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie we włoskiej Sienie, a także Akademii Leona Koźmińskiego.

„Mama zmarła 23 lipca, ja 31 lipca mam urodziny. I przyznam szczerze, że trudniej znoszę nie tyle kolejną rocznicę jej śmierci, lecz właśnie dzień moich urodzin. Bo nie ma koło mnie tej, która mnie urodziła... A pamiętam, jak bardzo mnie kochała! Jak wielkim świętem były dla niej moje urodziny. Teraz szczególnie w tym dniu odczuwam jej brak. A ponieważ te dwie daty - śmierci mamy i moich urodzin - są bardzo blisko siebie, to ten czas jest nostalgiczny” – opowiadała niegdyś podczas wywiadu.

View this post on Instagram

tak piję zdrowie moich bffek 🥂

A post shared by Matylda Kirstein (@_matyldd) on

Przypomnij sobie o… ILE BASIA KURDEJ-SZATAN ZAROBI NA CIĄŻY? STAWKI ZA POST NA JEJ INSTAGRAMIE SĄ OGROMNE

Jak informował portal Życie: TAKA MIŁOŚĆ ZDARZA SIĘ TYLKO RAZ. DOROTA CHOTECKA I RADOSŁAW PAZURA SZCZERZE O POCZĄTKACH SWOJEJ RELACJI I KULISACH ZWIĄZKU

Portal Życie pisał również o… ROBERT LEWANDOWSKI ZOSTAŁ PODDANY OBOWIĄZKOWEJ KWARANTANNIE. Z TAK LUKSUSOWYCH WNĘTRZ AŻ NIE CHCE SIĘ WYCHODZIĆ