W ostatnim czasie Polska boryka się z ogromnymi wahaniami temperatur – wciąż zdarzają się przymrozki, a niektóre dni dalekie są od wiosennych. To jednak nie wszystko – nad nasz kraj co jakiś czas nadciągają nagłe, niespodziewane zjawiska pogodowe.

Tej wiosny pogoda zapewnia nam sporo rozrywki – co rusz pojawiają się nowe zjawiska, które sprawiają, że Polacy nie mogą narzekać na nudę za oknami. IMGW co kilka dni publikuje kolejne ostrzeżenia, zazwyczaj pierwszego stopnia.

Skutki trąby powietrznej w woj. łódzkim

W poniedziałek około 18:00 w woj. łódzkim zrobiło się bardzo ciemno. Chwilę później rozpętała się silna burza, a wiatr, który jej towarzyszył, zaczął hulać w najlepsze.

[img desc=""]47718[/img

Z minuty na minutę sytuacja była coraz bardziej dynamiczna – prawdopodobnie była to trąba powietrzna. Porywy były tak silne, że przewracały się ściany zabudowań, wiatr zrywał także poszycia.

Według Michała Sowały, przedstawiciela Łowców Burz w Łodzi, wszystkiemu winna była superkomórka burzowa w ostatniej fazie istnienia. Okoliczni mieszkańcy obawiali się o siebie i swój dobytek.

Efektem przejścia trąby powietrznej są ogromne straty. We wsi Wola Buczkowska mieszczącej się w gminie Buczek w województwie łódzkim widać je najlepiej – to właśnie tam doszło do zerwania dachu jednego z domostw.

Prawdopodobne tornado

PILNE!! Prawdopodobnie przez miejscowość Buczek pow. Łaski przeszła trąba powietrzna. Dostaliśmy nagranie od Pana Macieja Kowalskiego, który uchwycił prawdopodobną trąbę powietrzną. Dostajemy także informacje o zerwanych dachach, połamanych drzewach oraz zerwanych liniach energetycznych. Ustalamy okoliczności zaistniałej sytuacji a nasza ekipa TOSR Łask wyrusza na miejsce zdarzenia. Jeśli ktoś ma zdjęcia/ nagrania z okolic Buczka prosimy o podzieleniu się w komentarzu. Prosimy o udostępnienie postu. Nagranie: Maciej Kowalski, widok z Łasku na miejscowość Buczek ( 17:52)

Gepostet von Łowcy burz Łódzkie am Montag, 11. Mai 2020

To jeszcze nie wszystko – zerwane zostały również linie energetyczne, a ogromna siła wiatru połamała także drzewa. Tam, gdzie zaszła taka potrzeba, oddelegowano oddziały straży pożarnej.

Jak podają media, żywioł nie ominął także powiatu łaskiego. To właśnie tam doszło do lekkich podtopień, a sytuacja zmusiła strażaków do kilkunastu interwencji.

Wiatr zerwał linię średniego napięcia, tym samym pozbawiając prądu około 200 osób.

Przypomnij sobie o… FOLIA ALUMINIOWA W KUCHNI? NIE, DZIĘKUJĘ. DLACZEGO LEPIEJ NIE UŻYWAĆ JEJ DO PRZYRZĄDZANIA POSIŁKÓW

Jak informował portal Życie: SĄ GRZECHY, KTÓRYCH NIE ODPUŚCI ŻADEN KSIĄDZ. NIEKTÓRE SĄ NAPRAWDĘ NIEPOZORNE

Portal Życie pisał również o… BÓG JEST JEDYNYM ZAUFANYM POWIERNIKIEM NASZYCH TAJEMNIC. WARTO ZWIERZAĆ SIĘ WYŁĄCZNIE JEMU