Są grzechy, których nie odpuści żaden ksiądz. Do jednych z nich należy z pozoru niewinny, nieformalny związek zwany konkubinatem, do drugiego zaś grzech ciężki, jakim jest zabicie dziecka. Co za nie grozi?

Spowiedź, Fot. Polska Times
Spowiedź, Fot. Polska Times
Spowiedź, Fot. Polska Times

Tych grzechów nie odpuści żaden z księży

- Nie każda spowiedź może zakończyć się odpuszczeniem win – wyznaje w rozmowie z dziennikarzem tygodnika „Niedziela”, ks. Andrzej Kowalski, doktor prawa kanonicznego z archidiecezji warszawskiej.

Konkubinat

- Gdy ludziom zbyt trudno unieść ciężar świadomości, że nie mogą przystępować do sakramentów, gotowi są do największych nawet wyrzeczeń. Pan Bóg im wtedy pomaga, nie pozostają w swych zmaganiach sami. I powoli zaczynają rozumieć, że chrześcijaństwo to nie tylko zespół praw, ale określony sposób życia - mówi ks. Pałyga.

modlitwa. Screen: YouTube
modlitwa. Screen: YouTube
modlitwa. Screen: YouTube

Zabicie dziecka – z tego rozgrzeszy jedynie biskup

Do grzechów, które są niemożliwe do rozgrzeszenia przez zwykłego duchownego należą także takie przewinienia jak: formalne odstępstwo od wiary, aborcja, pobicie lub zabójstwo biskupa, próbowanie odprawienia Mszy św. czy udzielenia spowiedzi przez kogoś, kto nie posiada święceń kapłańskich.

Kobieta, która zabiła własne dziecko, i mężczyzna, który w tym współuczestniczył: (namawiał, dał pieniądze), jak również lekarz wykonujący tzw. „zabieg”, niejako automatycznie objęci zostają ekskomuniką, czyli wykluczeniem ze wspólnoty Kościoła - tłumaczy ks. dr Lipka.

Przypomnij sobie o… DETEKTYW RUTKOWSKI WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT ODNALEZIENIA KACPERKA. WIEDZIAŁ, ŻE TAK TO SIĘ SKOŃCZY

Jak informował portal Życie: KILKUMIESIĘCZNA DZIEWCZYNKA W OKNIE ŻYCIA. PRZY DZIECKU POZOSTAWIONO LIST

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR NIE ZAWSZE BYŁA DZIENNIKARKĄ. JEJ POPRZEDNIA PRACA WYWARŁA OGROMNY WPŁYW NA JEJ DZISIEJSZE ŻYCIE