Kilkumiesięczna dziewczynka została znaleziona w oknie życia. Dziecko pozostawiono we włocławskim Oknie Życia w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Pry trzymiesięcznym niemowlęciu znalazł się list…

Dziewczynka we włocławskim oknie życia

Weronika, bo tak na imię ma porzucone dziecko, została znaleziona we włocławskim oknie życia. Przy niemowlęciu znajdował się także list. Na kartce napisane było więc innymi to, że dziewczynka jest nakarmiona. Dziecko zostało znalezione przez zakonnice. Kolejnego dnia siostry zawiadomiły policja oraz pogotowie. Wykonały wszelkie procedury.

W momencie znalezienia dziewczynka była spokojna. Niemowlę zabrało pogotowie. Dziecko poddane zostało rutynowym badaniom. Od momentu otwarcia włocławskiego Okna Życia, dziewczynka jest już trzecim pozostawionym w nim dzieckiem. Weronika trafi do Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu.

W oknach życia pozostawianych jest mnóstwo dzieci…

Pierwsze okno życia w Polsce uruchomione zostało 2006 roku. Pierwsze okno życia powstało w Krakowie. Zgodnie z ideą projektu okna życia, każde pozostawione z nim niemowlę otrzymuje pomoc, a rodzicom nie grozi żadna konsekwencja karna.

Pozostawienie dziecka w oknie życia nie jest łatwe, dlatego też inicjatywa ta zakłada pomoc zarówno rodzicom, jak i opuszczonemu dziecku. Rodzic nie jest przy tym narażony na długotrwały proces formalny, jedynie obarczony jest równie niełatwą decyzją pozostawienia dziecka. Jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na taki krok, jest anonimowość.

Przypomnij sobie o… ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE ŻONY MACIEJA STUHRA. CZY JEGO WYBRANKA ZABRONI MU WYPOWIADAĆ SIĘ PUBLICZNIE