Dotychczas ze względu na wszechobecną pandemię koronawirusa fryzjerzy oraz kosmetyczki zmuszeni byli do zamknięcia swoich salonów. Polacy nie mogą doczekać się chwili, gdy ich otwarcie będzie bezpieczne i będą mogli zadbać o pielęgnację skóry, włosów, paznokci.

Tymczasem wygląda na to, że nie ma dobrych informacji dla właścicieli tego typu działalności. Nieoficjalnie mówi się o tym, że salony fryzjerskie oraz kosmetyczne będą otwarte już od 18 maja.

Dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz pozostali przedstawiciele branży zaangażowali się w planowanie potrzebnych zmian, a także rozważanie warunków, na jakich zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: wizaz.pl
Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: wizaz.pl
Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: wizaz.pl

Już teraz wiadomo, że stosowanie się do nowych wytycznych nie będzie łatwe, jednak to jedyna szansa na otworzenie fryzjerów i kosmetyczek.

Jak zmieni się funkcjonowanie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Fryzjerzy i kosmetyczki muszą liczyć się z tym, że funkcjonowanie ich zakładów będzie zupełnie inne niż dotychczas. Klienci salonów także będą musieli wykazać się zrozumieniem – sytuacja wymusza wprowadzenie pewnych obostrzeń.

Mówi się, że wprowadzony zostanie obowiązek telefonicznego lub internetowego umówienia się do fryzjera.

- Branża beauty od początku pandemii była jedną z tych najbardziej poszkodowanych przez lockdown. Umożliwienie tej grupie usługodawców szybkiego powrotu do pracy to jedyna szansa na ocalenie wielu tysięcy miejsc pracy – podkreśla Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

To właśnie ona uczestniczyła w tworzeniu nowych przepisów dla przedstawicieli branży beauty.

Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: sadeczanin.info
Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: sadeczanin.info
Koronawirus a zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Źródło: sadeczanin.info

Wiadomo już, że w tego typu miejscach nie będzie poczekalni, a każdy klient jeszcze przed skorzystaniem z usług będzie musiał udzielić odpowiedzi na pytania znajdujące się w krótkiej ankiecie. Następnie pracownik zakładu fryzjerskiego lub kosmetycznego będzie musiał sprawdzić temperaturę klienta.

Przez cały czas trwania wizyty będzie trzeba nosić maseczkę ochronną tak, by zasłaniała nos i usta, przed rozpoczęciem zabiegów będzie trzeba dezynfekować ręce. Co istotne – podczas wizyty nie będzie można korzystać z telefonu komórkowego.

Innymi zmianami będzie m.in. zachowanie odległości min. 1,5 metra między klientami, niekiedy fryzjerzy będą musieli wykorzystać zasłony, by oddzielić poszczególnych klientów. Zabronione będzie także podawanie napoi klientom.

Przypomnij sobie o… EKSPARTNER ALICJI BACHLEDY-CURUŚ WDAŁ SIĘ W NOWY ROMANS. COLIN FARRELL WIDUJE SIĘ ZE ZNANĄ GWIAZDĄ HOLLYWOOD

Jak informował portal Życie: KOBIETY SPOD TYCH ZNAKÓW ZODIAKU SĄ NAJLEPSZYMI MATKAMI. DOBRO DZIECI JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE

Portal Życie pisał również o… KAŻDY CHOĆ RAZ MIAŁ TEN SEN. JEGO ZNACZENIE JEST ZADZIWIAJĄCE