Sny wciąż stanowią ogromną tajemnicę. Nierzadko zastanawiamy się, co dokładnie oznaczają, czy mają jakiś sens, a także – a może przede wszystkim – jaki.

Wielu z nas poszukuje informacji na temat snów w sennikach, szuka odpowiedzi na swoje pytania, wskazówek, jak je interpretować. Niektóre są prorocze, inne pokazują nasze lęki, pragnienia, to, co zajmuje nasze myśli.

Sen o spadaniu to jeden z popularniejszych motywów. Jest bardzo tajemniczy i stanowi nie lada zagadkę dla osób, które zastanawiają się, co może oznaczać. Jak się okazuje – jego znaczenie jest bardzo ważne.

Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl

Co oznacza sen o spadaniu?

Tego typu sen brzmi na tajemniczy – nie wiadomo, dlaczego w naszej głowie ukazują się takie obrazy. Wiadomo jednak, co mogą one oznaczać.

Nie tylko pozycja, w której śpimy, ma ogromne znaczenie, ważne są również przewijające się przez naszą głowę wizje. Według badaczy ze Sleep Lab w Madrycie sen o spadaniu jest najczęstszy kilka minut po zaśnięciu.

Wszystko przez to, że narząd przedsionkowy oraz układ propriocepcji, który skupia się na odbieraniu ruchów ciała, odczuwa brak równowagi. Co więcej, sen o spadaniu może świadczyć o tym, co dzieje się w naszej głowie.

Według badaczy wizja spadania w przepaść jest często spowodowana kryzysem – czujemy, że nie mamy perspektyw, niekiedy te sny łączą się z depresją. Śnienie o spadaniu na ziemię to informacja na temat rozczarowania, które może nas spotkać.

Sen. Źródło: mumla.pl
Sen. Źródło: mumla.pl
Sen. Źródło: mumla.pl

Osoby, które widzą spadanie do wody, często mają kłopot z wyrażaniem emocji, zaś sen o spadaniu z konia to informacja na temat porażki. Niekiedy mamy wizję upadku do rowu – to oznacza stratę dobrego imienia.

Sen o upadku na przedmiot pokazuje, że prawdopodobnie otrzymamy przydatne informacje, z kolei upadanie ze schodów to oznaka zlej decyzji, która może przeszkodzić nam w osiąganiu celów.

Jeśli w naszych wizjach spadamy powoli, oznacza to, że nie spełniliśmy swoich ambicji. Z kolei w przypadku upadania z dachu można mówić o ostrzeżeniu przed nierozważnym zachowaniem.

Przypomnij sobie o… MINISTER ZDROWIA ŁUKASZ SZUMOWSKI NA TEMAT OBECNEJ SYTUACJI W POLSCE. ODNOTOWYWALIBYŚMY SPADEK ZACHOROWAŃ, GDYBY NIE JEDNA RZECZ

Jak informował portal Życie: EKSPARTNER ALICJI BACHLEDY-CURUŚ WDAŁ SIĘ W NOWY ROMANS. COLIN FARRELL WIDUJE SIĘ ZE ZNANĄ GWIAZDĄ HOLLYWOOD

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ SZUMOWSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ. POLACY DOSTAJĄ WAŻNE SMS-Y, NIE MOŻNA ICH ZIGNOROWAĆ. CO NALEŻY ZROBIĆ