Jak mówi arcybiskup łódzki Grzegorz Rys, Bóg nie jest od tego, aby głosić piękne teorie, a od tego, aby zmieniać nasze życie za pomocą czynów.

– Żyjemy dzisiaj w świecie, gdzie informacji jest bardzo, bardzo dużo. Otwieracie wasze komputery, wasze i-pady – informacji jest potąd. Ale co was formuje? Co sprawia, że stajecie się co raz bardziej dojrzałymi ludźmi? Co was w życiu zmienia? Czy jest w tym Jezus? Dajecie Jezusowi prawo, by wszedł w wasze życie i działał, zwłaszcza tam, gdzie doznajecie takiej biedy, na którą sami nie znajdujecie lekarstwa? – głosił podczas swojego kazania arcybiskup.

Są rzeczy, które powinieneś powierzyć jedynie Bogu…

– Są rzeczy pomiędzy tobą a Bogiem, które powinny zostać tajemnicą. Nawet jak będziesz się starać, to i tak o tym nie opowiesz. Wiec zostaw to w sobie, jako doświadczenie osobiste, indywidualne. Spotkałeś Jezusa w domu z bliska, On cię dotknął, ty Go dotknąłeś, zmieniło to coś w tobie? Jesteś inny po tym spotkaniu? Nie musisz o tym gadać, tylko idź i rób tak samo – powiedział arcybiskup Grzegorz Ryś.

Posłuchaj także: Ryś o miłości do Boga:

"Nie ma takiego doświadczenia, które jest w stanie oderwać Kościół od tego przekonania, że Bóg mnie kocha. Niesłychana jest miłość Boga, która potrafi każde doświadczenie uczynić owocnym, obrócić ku dobru"

Przypomnij sobie o… DETEKTYW RUTKOWSKI WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT ODNALEZIENIA KACPERKA. WIEDZIAŁ, ŻE TAK TO SIĘ SKOŃCZY

Jak informował portal Życie: KILKUMIESIĘCZNA DZIEWCZYNKA W OKNIE ŻYCIA. PRZY DZIECKU POZOSTAWIONO LIST

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR NIE ZAWSZE BYŁA DZIENNIKARKĄ. JEJ POPRZEDNIA PRACA WYWARŁA OGROMNY WPŁYW NA JEJ DZISIEJSZE ŻYCIE