W ostatnim czasie zjawiska pogodowe, które możemy zaobserwować w Polsce, bywają niezwykłe. Bardzo często aura diametralnie się zmienia i niekiedy to, co za oknem, w ogóle nie pasuje do tradycyjnego wyobrażenia pogody o danej porze roku.

Tak było z ciepłą zimą czy śniegiem w kwietniu. Teraz, choć pogoda nieco się unormowała i jest adekwatna do tego, co spotykało nas co roku wiosną, wciąż musimy mierzyć się z kolejnymi załamaniami.

Jaka pogoda w środę 13-go maja?

Środa zapowiada się pochmurnie. Deszcz pojawi się na północy w centrum oraz w rejonach górskich kraju. Niektórych miejscach może spaść także deszcz ze śniegiem. Słupki pokażą temperaturę od 9° na północno-wschodnich krańcach Polski, a także na pomorzu. W centrum termometr pokaże trzynaście stopni Celsjusza.

Noc również upłynie pod znakiem deszczu. Słupki pokażą temperatury od – 1°C w centrum kraju do 8. na jego północy. Miejscami temperatura może spaść nawet do – 4°. Synoptycy zdecydowali się wydać ostrzeżenie przed przymrozkami oraz wzmożonymi opadami deszczu.

IMGW wydało ostrzeżenia. W jakich województwach będzie najgroźniej?

Ostrzeżenia obowiązują w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim. W piątek do powyższych dołącza także kolejne województwa. Będą to: warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz mazowieckie.

Przypomnij sobie o… DYSKUSYJNY ZAKAZ W WARSZAWIE MOŻE OBOWIĄZYWAĆ JESZCZE MIESIĄCAMI. MIESZKAŃCY I TURYŚCI SĄ ROZCZAROWANI