Konwalie nieprzerwanie kojarzą nam się z majem i wiosną. Kiedy tylko przychodzi do nas pierwsze wiosenne słońce w ogrodach i na łąkach pojawia się piękny biały dywan z tych kwiatów.

Skromne i piękne kwiatki

Te piękne, drobne, białe kwiatki mają wspaniały zapach, który roznosi się w naszym domu, jeśli tylko przyniesiemy do niego konwalie.

Jak się jednak okazuje, oprócz tego że kwiatki są niebywale piękne, mogą być także niebezpieczne dla zdrowia i to nie tylko naszego, ale również naszych pupili.

Mnóstwo osób uwielbia ozdabiać swój dom kwiatami. Dzięki temu pomieszczenia stają się bardziej przytulne, a zapach relaksuje.

Konwalie /gardenerspath.com

Niebezpieczne substancje w kwiatach

Niestety, okazuje się że hodowla wielu kwiatów wymaga specjalistycznej wiedzy, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele z nich może być szkodliwe dla naszego zdrowia!

Jak wskazują lekarze, w sokach konwalii są obecne substancje, znane jako glikozydy. Mało kto z nas wie, jakie mają znaczenie dla naszego zdrowia.

Glikozydy powodują między innymi wolniejsze bicie serca. Co za tym idzie? U ludzi może to powodować arytmię serca, która jest na tyle poważna, że finalnie może spowodować nawet śmierć.

Co więcej, trujące są nie tylko same konwalie, ale także woda z wazonu, w którym stały. Spożycie jej może spowodować poważne zatrucie, które będzie objawiać się biegunką, gorączką, nudnościami i wymiotami, czy nawet wysypką i zawrotami głowy.

W konsekwencji objawy takie mogą doprowadzić nawet do zaburzeń widzenia oraz problemów z rytmem serca.

Wiadomo, że nikt z nas nie wypija wody z konwalii. Jednak pamiętajmy o naszych małych pociechach, które mają różne pomysły.

Warto zwrócić też uwagę czy kwiatki stoją w miejscu, do którego nie mają dostępy nasze czworonogi, bowiem dla nich konwalie są tak samo niebezpieczne.

Konwalie / https://home.army.mil/

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Polecamy także: CHCESZ ODDAĆ SIĘ PRAWDZIWEMU RELAKSOWI? ODPOCZYNEK W OGRODZIE PEŁNYM PELARGONII SPRAWI, ŻE POCZUJESZ SIĘ WYPOCZĘTY. JAK PIELĘGNOWAĆ TE KWIATY?

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT