Któż z nas nie marzy o odpoczynku, który w pełni zregeneruje jego siły? Mogą Ci w tym pomóc pelargonie, które są przepięknymi i niesamowitymi kwiatami.

Kwiaty dla każdego

Jak się okazuje, pelargonie nie mają zbyt wielkich wymagań, będą więc idealne nawet dla początkującego ogrodnika. Mogą je również hodować osoby, które nie maja ogrodu, a tylko balkon.

Należy je wsadzić do doniczek, czy też podłużnych korytek. Ważne jest aby donice były głębsze niż 18 cm.

Na zewnątrz pelargonie możemy wynieść dopiero kiedy minie tzw. „zimna Zośka” i będziemy pewni, że nie nadejdą już przymrozki.

Pelargonie do kwitnięcia potrzebują pełnego słońca i regularnego, ale niezbyt obfitego podlewania. Należy pamiętać aby nie podlewać roślin wtedy, gdy mocno świeci słońce. Lepiej odłożyć to na godziny poranne lub wieczorne.

Pelargonia / zielonyogrodek.pl

Pielęgnacja jest bardzo ważna

Niektóre z pelargonii będą również świetnymi kwiatami do hodowania w zimowych ogrodach, jeśli tylko zapewnimy kwiatom odpowiedni dostęp światła.

Jeśli chcemy, aby kwiaty naszych pelargonii były niezwykle duże i wyróżniały się od innych wystarczy, że będziemy regularnie stosować mieszankę z substancjami odżywczymi.

Ważne jest także, aby dbać o pielęgnację kwiatów, w co wlicza się także usuwanie tych, które zwiędły. Należy je oderwać sprawnym ruchem tuż nad węzłem.

Pelargonie można hodować zarówno w doniczkach ustawionych na ziemi, jak i na zawieszonych przy suficie. Co więcej, te piękne rośliny potrafią świetnie zgrywać się z tłem i do niego dopasowywać. To prawdziwe kameleony wśród kwiatów!

Nie ulega zatem wątpliwości, że pelargonie są niesamowitymi kwiatami, które zarówno sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie! A odpoczynek wśród nich, to czysta przyjemność, której nie sposób sobie odmówić.

Pelargonia / ładnydom.pl

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT