Jak podaje portal „Fakt”, żona Łukasza Szumowskiego nie tylko posiada w swoim portfelu inwestycyjnym udziały wyceniane na wiele milionów złotych, ale jest również w sposób pośredni jednym ze współwłaścicieli biotechnologicznego giganta OncoArendi.

Łukasz Szumowski o żonie

W wywiadzie udzielnym „Faktowi” 13 maja podkreślał, że jego żona pracuje jako lekarka w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W wielu wywiadach podawał wyłącznie jej zarobki z tego tytułu, jak choćby w wywiadzie udzielonym w październiku 2019 roku radiu RMF FM. „Przeszła z etatu, gdzie zarabiała cztery tysiące, na kontrakt, gdzie zarabia teraz około sześciu tysięcy” – mówił wówczas Szumowski.

Nie wspomniał wówczas, że Anna Szumowska jest również inwestorką. „Fakt” wskazuje, że Szumowska za pośrednictwem łańcuszka spółek zainwestowała w biotechnologicznego giganta OncoArendi. Dodatkowo jest posiadaczką udziałów w firmie prowadzącej „działalność holdingów finansowych”, które według informacji KRS z dnia 15 maja 2020 roku warte są 12 mln zł.

FAKT.PL

Udziały męża

Anna Szumowska pojawiła się w firmie „Szumwowski Investments” w listopadzie 2016 roku, kiedy Łukasz Szumowski wszedł do rządu na stanowisku wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. W kompetencjach resortu znajduje się m.in. nadzór nad działaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), które przyznaje granty na badania firmom biotechnologicznym.

Przejęte wówczas przez Annę Szumowską udziały, wg ustaleń „Faktu” warte były 12 tys. zł. Drugim wspólnikiem pozostał Marcin Szumowski, brat ministra. W 2016 roku spółce udaje się wypracować zysk rzędu 591 tys. złotych netto. Już wówczas spółka jest udziałowcem OncoArendi – spółki, która idzie jak burza i wchodzi na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

W 2018 roku, kiedy Łukasz Szumowski obejmuje tekę ministra w resorcie zdrowia, brat ministra i Anna Szumowska powołali spółkę SI Assets z kapitałem 5 tys. zł, która jest jedynym właścicielem Szymowski Investments oraz spółki SIA Managment. Dokładni 7 listopada 2018 r. kapitał SI Assets zostaje podniesiony i osiąga wartość 40 mln. zł. Wartość udziałów Anny Szumowskiej wynosi niewiele ponad 12 mln. zł.

Więcej przeczytacie o tym w artykule „Faktu” pt. Żona Szumowskiego też jest w biznesie!

YouTube/Onet Rano

Jak oceniacie całą sytuację?

To też może cię zainteresować: Polacy muszą przygotować się na kolejne zmiany. Co takiego zapowiedziała minister Jadwiga Emilewicz?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Od dziś otwarte restauracje i salony fryzjerskie. Zmianie uległy zasady ich funkcjonowania. O tym należy pamiętać

A.W.