Wczoraj w stacji Polsat News mogliśmy oglądać wywiad z minister Jadwigą Emilewicz. Jak się okazuje zapowiedziała duże zmiany, które mogą nadejść już niedługo i na pewno ucieszą Polaków.

Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie znoszenia obostrzeń

Wiele kroków jakie podejmuje nasz rząd podczas pandemii koronawirusa jest dość dosadnie komentowanych przez Polaków. Nie wszystkim obywatelom pasują bowiem decyzje, jakie podejmują władze.

Pamiętajmy jednak, że kierowanie państwem nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Szczególnie, kiedy znajdujemy się w takim czasie jak teraz.

Wczoraj wiceminister Jadwiga Emilewicz zagościła w stacji Polsat News. Podczas trwania programu do minister napływały także pytania od widzów, którzy są już zniecierpliwieni obecną sytuacją w naszym kraju.

Jak się okazuje, minister Jadwiga Emilewicz powiedziała wczoraj coś, co bez wątpienia ucieszy wielu z nas!

Minister Jadwiga Emilewicz /businessinsider.com.pl

O czym dokładnie mowa?

Minister Jadwiga Emilewicz zabrała bowiem głos na temat planowanego terminu zniesienia pozostałych obostrzeń. Szczególnie mocno dotknęła bowiem kwestie przekraczania granic naszego kraju.

- Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic – powiedziała minister w programie.

Jak się okazuje, nie tylko nasz kraj chce zdecydować się na takie kroki już w połowie czerwca. Minister Jadwiga Emilewicz twierdzi, że jeśli sąsiednie państwa będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zdecydują się na otwarcie granic, to my również nie powinniśmy z tym zwlekać.

Nie zapominajmy jednak, że wszystkie decyzje będą uzależnione przede wszystkim od przyrostu zachorowań na koronawirusa w naszym kraju.

Dopiero po dogłębnych analizach Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rozwoju zostaną podjęte wiążące decyzje.

Może zainteresuje Cię to: OD DZIŚ WIELKIE ZMIANY. PONOWNIE ZOSTANĄ OTWARTE KAWIARNIE, RESTAURACJE I BARY. CO SIĘ ZMIENI W ZASADACH ICH FUNKCJONOWANIA?

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI