Już od kilku tygodni trwa w naszym kraju odmrażanie gospodarki, stopniowo do normalnego funkcjonowania wracają kolejne sektory.

Wielki powrót gastronomii

Od dziś możemy korzystać ponownie z restauracji, barów i kawiarni. Polacy od dawna nie mogli doczekać się tego kroku rządu. Jak się jednak okazuje, zasady jakie zostaną zastosowane podczas korzystania z tych miejsc, nie są wcale takie proste.

Przede wszystkim, stoliki będą rozstawione w większych odległościach niż dotychczas. Ma ona wynosić minimum 1.5 metra. Po każdym kliencie stoliki będą natychmiast dezynfekowane.

Co więcej, na stoliku nie może być żadnych dodatkowych przedmiotów, takich jak wazoniki, pojemniki na sól i pieprz, serwetki czy inne.

Podczas trwającej epidemii, w restauracjach będziemy mogli korzystać tylko z jednorazowych sztućców. Ograniczona zostanie także liczba osób, które będą mogły jednocześnie przebywać w lokalu.

Restauracje podczas koronawirusa. / dw.com

Nie należy zapominać o środkach higieny

Przy wejściu do każdego z pomieszczeń obiektu gastronomicznego, a także przy stanowiskach kasowych oraz toaletach muszą być zamontowane pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Podczas zamawiania posiłków, klienci powinni zachowywać między sobą odległość w kolejce około 2 metrów.

Właściciele obiektów gastronomicznych są ponadto zobowiązani do zapewnienia swoim pracownikom maseczek jednorazowych. A także ograniczenia do minimum kontaktów pracowników między sobą. Jeśli jest to możliwe zaleca się wprowadzenie kontaktu poprzez sieć online lub też telefony komórkowe.

Pamiętajmy jednak, że mimo iż powoli wracamy do normalności, nadal należy stosować się do zaleceń sanitarnych. W miejscach publicznych obowiązuje noszenie maseczek, a także zachowywanie dystansu od innych osób.

Restauracje podczas koronawirusa. / freepic.com

Może zainteresuje Cię to: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ TRZECI ETAP ODMRAŻANIA GOSPODARKI. KTÓRE ZASADY ZOSTANĄ ZŁAGODZONE I KIEDY TO NASTĄPI

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI