Już od poniedziałku 18 maja będzie można ponownie oddać do żłobków i przedszkoli swoje pociechy.

Zdaję sobie sprawę, że przebywanie w izolacji jest już męczące - dla dzieci, dla rodziców, którzy muszą wracać do pracy
- oceniła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach będzie ograniczona

Jak się jednak okazuje, liczba miejsc jest ograniczona i nie każdy maluch się załapie. W mieście chęć wysłania swojego dzieci do przedszkoli zadeklarowało 3900 rodziców, zaś do żłobków 951. Niestety, to zbyt dużo, aby każdy został przyjęty.

W związku z tym powstały specjalne wytyczne, które mają określać, które dzieci mają pierwszeństwo. Uwzglęniono w nich rodziców pracujących w zakładach produkcyjnych, służbach mundurowych oraz w ochronie zdrowia.

W poniedziałek zostaną otwarte żłobki i przedszkola, źródło: Nowiny24.pl
W poniedziałek zostaną otwarte żłobki i przedszkola, źródło: Nowiny24.pl

Na maluchy czeka już blisko 400 pracowników w żłobkach i 2,5 tysiąca w przedszkolach.

Taką grupę chcieliśmy przebadać przed otwarciem placówek. Wojewoda i służby sanitarne odmówiły nam przeprowadzenia testów na koronawirusa, więc zdecydowałam, że miasto we własnym zakresie przeprowadzi testy przesiewowe, by nasze dzieci mogły czuć się bezpiecznie
- zapewniła prezydent Zdanowska.

Maluchy będą przebywać w niewielkich grupach

Aktualnie trwają badania. Na tym etapie w grupie ponad 370 osób wykryto koronawirusa u 12 osób. W związku z tym niektóre placówki nie zostaną otwarte. Dokładne informacje znajdą się na stronach internetowych. Można również w tym celu zadzwonić do sekretariatu.

Według informacji przekazanych przez Hannę Zdanowską niektóre przedszkola i żłobki znajdują się w budynkach zabytkowych. W takich miejscach bardzo często nie ma możliwości przestrzegania wszystkich zaleceń epidemiologicznych.

W poniedziałek zostaną otwarte żłobki i przedszkola, źródło: Głos Wielkopolski
W poniedziałek zostaną otwarte żłobki i przedszkola, źródło: Głos Wielkopolski

Z tego powodu podjęto decyzję o zmniejszeniu liczby dzieci w grupach.

Pandemia koronawirusa i obostrzenia rządu sprawiły, że obecnie jest znacznie mniej miejsc w żłobkach i przedszkolach. Choć część dzieci będzie mogła wrócić do placówek, to władze Łodzi apelują do mieszkańców, aby w razie możliwości wstrzymali się z decyzją.

Przede wszystkim należy także pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wysyłać tam swoich pociech widząc obajwy przeziębienia lub innej choroby. Z uwagi na bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i opiekunów pod żadnym pozorem nie powinny być w tej sytuacji przyjęte.

Może zainteresuje Cię to: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ TRZECI ETAP ODMRAŻANIA GOSPODARKI. KTÓRE ZASADY ZOSTANĄ ZŁAGODZONE I KIEDY TO NASTĄPI

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI