Polski rząd zorganizował dziś kolejną konferencję. Wzięli w niej udział Łukasz Szumowski, Dariusz Piontkowski i Marlena Maląg, którzy podali nowe informacje dotyczące przedszkoli.

Pora na drugi stopień odmrażania gospodarki w Polsce

Już niebawem Polska wejdzie w drugi etap łagodzenia obostrzeń. Jak ogłosił Mateusz Morawiecki, pora na zniesienie kolejnej części dotychczasowych ograniczeń.

Obecnie w Polsce jest już ponad 12 tysięcy zarażonych i około 600 ofiar koronawirusa, jednak władze są świadome, że nie można zamrozić gospodarki na długie miesiące, gdyż przyniesie to ogromne straty dla przedsiębiorców i całego kraju, który przez bardzo długi czas w ogóle nie wyjdzie z kryzysu. Dlatego podjęto odważną decyzję o drugim etapie łagodzenia obostrzeń.

Konferencja odbyła się dziś, 29 kwietnia 2020 roku. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, co czeka nas w najbliższych dniach. Zmian będzie dużo – już od 6 maja te żłobki i przedszkola, w których organy założycielskie wyrażą zgodę, zostaną otwarte. To jeszcze nie wszystko – każdy, kto nie będzie mógł skorzystać z przedszkola ani żłobka, może liczyć na zasiłek opiekuńczy.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Jak to jest z tymi żłobkami?

Minister zdrowia poinformował o tym, jak dokładnie będą wyglądały sprawy związane z przedszkolami. Jak poinformował Łukasz Szumowski, ci którzy nie mogą pozostać w domach z dziećmi, mogą oddać je do żłobka. Niestety nie będą mogli przyjmować zasiłków opiekuńczych.

- Możliwość opieki nad dziećmi jest dodatkiem, a nie wymogiem. Jeśli nie musicie Państwo posyłać dzieci do przedszkoli to rekomenduję, żeby umożliwiać to tym, dla których jest to konieczne

- powiedział Łukasz Szumowski.

Jak poinformowała Marlena Maląg, przedszkola i żłobki dostały już konkretne wytyczne.

- Musimy zrobić to w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dzieci i pracowników. Konieczne jest wietrzenie sal, dezynfekowanie powierzchni, wszystkich miejsc zabaw i zabawek dostępnych dla dzieci - dodał Łukasz Szumowski.

Polski rząd. Screen: YouTube
Polski rząd. Screen: YouTube
Polski rząd. Screen: YouTube

Przypomnij sobie o… 86-LETNI DZIADEK NAUCZYŁ SIĘ ROBIĆ NA DRUTACH, ŻEBY WYKONYWAĆ CZAPKI DLA WCZEŚNIAKÓW