Pandemia koronawirusa zmieniła całkowicie sytuację nas wszystkich. Mowa nie tylko o sferze zdrowotnej, ale każdej dziedzinie życia.

Zmianie uległa nasza codzienność – nie tylko tych, którzy pracują, ale również nauczycieli oraz uczniów. To oni już od niespełna dwóch miesięcy nie uczęszczają do placówek oświatowych, ponieważ są one zamknięte.

Jak długo potrwa ten stan? Rąbka tajemnicy uchylił minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. Screen: YouTube
Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. Screen: YouTube
Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. Screen: YouTube

Kiedy szkoły zostaną otwarte?

Szkoły zamknięto w pierwszej połowie marca – początkowo informowano o dwutygodniowej przerwie, jednak dynamicznie zmieniająca się sytuacja spowodowała, że zadecydowano o znacznym wydłużeniu tego okresu. Placówki oświatowe pozostają zamknięte do teraz i już dziś wiadomo, e nie zmieni się to w najbliższych dniach.

Nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice z niecierpliwością czekają na konkretne wiadomości, jak będzie wyglądał koniec roku szkolnego 2019/2020, który nadchodzi wielkimi krokami. Wiadomo już, że egzaminy ósmoklasistów oraz matury odbędą się w opóźnionym terminie, zaś tegoroczni maturzyści nie będą podchodzili do części ustnej.

Uczniowie obecnie uczą się zdalnie. Jak na razie premier Mateusz Morawiecki wspomniał o otwarciu przedszkoli oraz żłobków od 6 maja, jednak informował jedynie, że jest na to „duża szansa”.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Teraz minister edukacji, Dariusz Piontkowski, oficjalnie poinformował, że 6 maja żłobki i przedszkola będą otwarte – chyba, że samorząd podejmie inną decyzję.

Co więcej, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym roku do szkół wrócą uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, jest to jednak zależne od liczby zachorowań na koronawirusa w najbliższym czasie. Jest również szansa na powrót starszych uczniów oraz studentów.

Decyzja ma zostać podjęta za ok. 2-3 tygodnie, zaś uczniowie mogliby wrócić do szkół najszybciej na koniec maja – około miesiąc przed końcem roku szkolnego.

Przypomnij sobie o… HISTORIA SZEŚCIOMIESIĘCZNEJ DZIEWCZYNKI O IMIENIU ERIN. TO NAJMŁODSZA OSOBA NA ŚWIECIE, KTÓRA POKONAŁA KORONAWIRUSA

Jak informował portal Życie: TEGO NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ PO ANI Z "ROLNIK SZUKA ŻONY". UCZESTNICZKA MARZY O POSIADANIU MOTOCYKLU

Portal Życie pisał również o… BISKUPI ZACHĘCAJĄ WIERNYCH DO UCZESTNICZENIA W KOŚCIELNYCH NABOŻEŃSTWACH. TWIERDZĄ, ŻE WPROWADZONE ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA SĄ WYSTARCZAJĄCE