Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w podkrakowskich Wadowicach. !6 października 1978 został wybrany na papieża. Było to wielkie wydarzenie, albowiem Jan Paweł II był pierwszym Papieżem Polakiem.

Piękny pontyfikat Papieża Polaka

Cały pontyfikat Jana Pawła II był niesamowicie dynamiczny. Papież wprowadzał zasady, które do tej pory były w Kościele niedopuszczalne.

Jan Paweł II bardzo dużo podróżował. Podczas swojej posługi odbył 104 pielgrzymki! Do swojej ukochanej ojczyzny powrócił 9 razy.

Karol Wojtyła uwielbiał polskie góry, to w nich znajdował ukojenie. Dlatego też za każdym razem, kiedy wracał do Polski odwiedzał swoje ukochane Tatry.

Papież Polak zyskał ogromną sympatię ludzi na całym świecie. Tysiące osób co niedzielę gromadziły się na Placu Świętego Piotra, aby uczestniczyć w nabożeństwie prowadzonym przez Jana Pawła II.

Jak się okazuje, wiele osób z najbliższego otoczenia Karola Wojtyły również bardzo dobrze go wspomina! Jedną z takich osób jest pan Eugeniusz Mróz.

Papież Jan Paweł II

Pan Eugeniusz Mróz był bliskim kolegą Jana Pawła II

Pan Eugeniusz urodził się w Limanowej, w tym samym roku co Karol Wojtyła, jednak kilka miesięcy wcześniej. Dokładnie 14 marca 1920. Niedawno mężczyzna skończył więc 100 lat!

Jak się okazuje, pierwsze spotkanie młodych chłopców odbyło się kiedy mieli zaledwie 15 lat, kiedy to młody pan Eugeniusz przeniósł się z całą rodziną do Wadowic.

Mężczyzna bardzo dokładnie pamięta początki znajomości z młodym Karolem Wojtyłą. Mieszkali bowiem dokładnie w tej samej kamienicy i uczęszczali do jednej klasy w Gimnazjum Marcina Wadowity.

- Był serdecznym kolegą, ale nie dawał spisywać na klasówkach, dla naszego dobra – wspomina z radością pan Eugeniusz Mróz.

W 1938 roku Karol Wojtyła oraz jego serdeczny kolega Eugeniusz Mróz wraz z wieloma innymi kolegami, pisali najważniejszy egzamin w swoim życiu – maturę.

Niestety, wielu z kolegów z klasy nie przeżyło wojny. Jednak ci z nich, którym się to udało co jakiś czas spotykali się razem, aby powspominać stare czasy.

Na samym początku spotkania odbywały się co dziesięć lat, następnie już co cztery lata, kiedy to odwiedzali Karola Wojtyłę w Krakowie na ulicy Franciszkańskiej.

Pan Eugeniusz wspomina, że kolejne wspólne spotkanie miało się odbyć w 1978 roku, jednak wtedy Karol Wojtyła został wybrany na Głowę Kościoła Katolickiego.

Jak się jednak okazuje, nie pozwoliło to na zaniechanie klasowych spotkań. Koledzy odwiedzali bowiem Jana Pawła II w Watykanie!

Pan Eugeniusz ze wzruszeniem wspomina ostatnie spotkanie z Janem Pawłem II, które to miało miejsce w 2002 roku. Obecnie z całej klasowej paczki został już tylko pan Eugeniusz.

Papież Jan Paweł II

Może zainteresuje Cię to: PAPIEŻ FRANCISZEK PODCZAS DZISIEJSZEJ HOMILII SKOMENTOWAŁ OBECNĄ SYTUACJĘ NA ŚWIECIE: "BRAKUJE OJCA, KTÓRY SPRAWIŁBY POKÓJ"

Polecamy także: NIEWIELU WIE O TYM ZDARZENIU. WATYKAN WRESZCIE POSTANOWIŁ WYJAŚNIĆ SKRYWANĄ TAJEMNICĘ DOTYCZĄCĄ JANA PAWŁA II

Portal "Życie" informował o: NIESAMOWITE DZIEŁO Z OKAZJI SETNYCH URODZIN JANA PAWŁA II. PAPIEŻ BĘDZIE GWIAZDĄ KOMIKSU