Papież nosi na barkach niewiarygodnie wielką odpowiedzialność. Codziennie podejmuje decyzje, które mają wpływ na cały świat. Każda jego wypowiedź analizowana jest przez ekspertów i błyskawicznie zostaje opublikowania w mediach.

Wszystko dlatego, że ma być wzorem dla wszystkich chrześcijan, szczególnie w kryzysowych sytuacjach. Oczywiście czasy obecnej pandemii do takich należą.

Papież Franciszek podczas dzisiejszej homilii skomentował obecną sytuację na świecie

Podczas niedzielnej homilii papież Franciszek skierował do chrześcijan przejmujące słowa. Duchowny szczególnie pamiętał w swoim kazaniu o ludziach, którzy wykonują prace porządkowe w szpitalach, domach oraz na ulicach.

Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl

Zdaniem papieża bardzo często ludzie nie pamiętają o tych osobach, a ich praca jest niezmiernie ważna dla nas wszystkich.

Ojciec Święty zauważył również, że obecnie na świecie panują konflikty zbrojne i kłótnie, które są spowodowane jedną rzeczą – brakiem Ojca.

„Brakuje Ojca, który sprawiłby pokój”

Gdy brakuje nam Ojca, bo nie chcemy go wpuścić do swojego życia, czujemy się osieroceni. A wtedy zapala się w nas coś strasznego, coś co powoduje kłótnie, konflikty i wojny.

Tylko z tą świadomością dzieci, które nie są sierotami, możemy żyć w pokoju między sobą. Wojny, czy to małe, czy duże, zawsze mają wymiar osierocenia: brakuje Ojca, który sprawiłby pokój

- stwierdził papież Franciszek.

Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl

Zdaniem Ojca świętego każdy z nas musi czuć się kochany. Musi czuć, że jest z nim Ojciec, który zawsze nam pomoże, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Dzisiaj na świecie panuje wielkie poczucie osierocenia: liczni mają wiele rzeczy, ale brakuje Ojca. A w historii ludzkości to się powtarza: kiedy brakuje Ojca, czegoś brakuje i zawsze istnieje pragnienie spotkania, odnalezienia Ojca, także w mitach starożytnych: pomyślmy o mitach Edypa, Telemacha i wielu innych, ukazujących stale to poszukiwanie brakującego Ojca

- powiedział papież Franciszek.

Może zainteresuje Cię to: NAUKOWCY SĄ ZGODNI. ZAJMOWANIE SIĘ WNUKAMI JEST GWARANCJĄ DŁUŻSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT