Dziś przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji już wczoraj papież Franciszek powiedział piękne słowa o świętym oraz tym, co zrobił dla świata.

Jan Paweł II urodził się 18 maja 2020 roku. To właśnie z okazji tej okrągłej rocznicy urodzin Franciszek II wspominał jednego ze swoich najsłynniejszych poprzedników.

Papież Franciszek wspomina Jana Pawła II

Świeżo po modlitwie papież wspomniał o świętym, dodał również, że nawet dziś, po latach, „wspominamy go z wielką miłością i uznaniem”.

Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl
Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl
Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl

- Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II w Wadowicach w Polsce. Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem. Jutro o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie – mówił papież Franciszek chwilę po zmówieniu modlitwy maryjnej Regina Coeli w bibliotece Pałacu Apostolskiego.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II w kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice w Watykanie odbędzie się msza. Papież Franciszek zaznaczył, że dzięki znoszonym obostrzeniom w wielu krajach stanie się możliwe uczestniczenie w mszach celebrujących tę ważną datę.

Papież Franciszek zwrócił też uwagę na ważną sprawę – podkreślał, by wierni pamiętali, że należy postępować „zgodnie z normami, z wymogami, by w ten sposób strzec zdrowia każdego”.

Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl

- Oczywiście z powodu pandemii to piękne wydarzenie wiary zostało przełożone. Ale pragnę skierować serdeczne myśli do chłopców i dziewcząt, którzy mieli po raz pierwszy otrzymać Eucharystię. Najdrożsi, zachęcam was, byście przeżywali ten czas oczekiwania jako okazję do tego, by lepiej się przygotować, modląc się, czytając katechizm, by pogłębić znajomość Jezusa, wzrastając w dobroci i służbie na rzecz innych – mówił na temat przełożenia uroczystości komunijnych.

Przypomnij sobie o… POPULARNA PRZYPRAWA MOŻE MIEĆ BARDZO ZŁY WPŁYW NA LUDZKI ORGANIZM. ZAWIERA CZĄSTECZKI OŁOWIU

Jak informował portal Życie: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU, JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Portal Życie pisał również o… KOLEJNE ZWOLNIENIA W RADIOWEJ TRÓJCE. CZOŁOWYCH PRACOWNIKÓW JEST CORAZ MNIEJ