Już od kilku tygodni najgorętszy temat na całym świecie stanowi dramatyczna sytuacja, jaka ma obecnie miejsce w Afganistanie. Po całkowitym wycofaniu się amerykańskich wojsk, znajdujące się w Azji Południowej państwo zostało oficjalnie przejęte przez Talibów - radykalne religijne ugrupowanie.

Oczy całego świata skierowały się w stronę Afganistanu. Przedstawiciele wszystkich państw są przerażeni losem mieszkańców przejętego przez Talibów kraju i spieszą im z pomocą - głównym celem włodarzy zachodnich państw jest zapewnienie wszystkim chętnym ucieczki z objętego prawem szariatu kraju.

Wśród państw deklarujących Afgańczykom chęć pomocy znalazła się również Polska - nasze władze od kilku dni pracują nad tym, by sprowadzić ze wschodu wszystkich zagrożonych Polaków oraz współpracujących z nimi mieszkańców Afganistanu.

Do głów naszego kraju spłynęły już pierwsze podziękowania za szybką reakcję. Pochwalił się nimi Mateusz Morawiecki. Jaką wiadomość otrzymał premier?

Polacy z wyjątkowymi podziękowaniami

Od kilku dni trwają akcje ewakuacyjne zagrożonych Afgańczyków. Przyłączyła się do nich również Polska. W piątek, po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO, Mateusz Morawiecki oznajmił, że nasz kraj weźmie na siebie odpowiedzialność ewakuacji aż trzystu osób współpracujących z organizacją.

Szybko zareagowała na tę wiadomość prezeska Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Kristalina Georgieva, która na swoim Facebooku postanowiła złożyć wyrazy wdzięczności wobec szefa polskiego rządu. Mateusz Morawiecki nie pozostawił tych słów bez odpowiedzi.

"Rozmawiałem z dyrektor zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgievą, która podziękowała za udaną ewakuację i ochronę personelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego na pokładzie naszych samolotów" - pochwalił się na swoim Facebooku premier.

Morawiecki dodał również, że Polska pozostanie w pełni solidarna wobec swoich wschodnich przyjaciół i będzie wypełniać wobec nich swoje sojusznicze zobowiązania.

Słowa premiera spotkały się z mieszanymi uczuciami wśród internautów. Chociaż pojawiły się głosy uznania wobec działań polskiego rządu, to wielu użytkowników zarzuciło naszym włodarzom hipokryzję i fałszywe miłosierdzie. Powoływano się przy tym na sytuację na granicy z Białorusią, na której pojawił się ostatnio drut kolczasty mający uniemożliwić przedostanie się do kraju potrzebującym uchodźcom...

Zobacz także: Edward Miszczak promienieje. Dyrektor stacji TVN jest już po ślubie z Anną Cieślak. Jak zakochani bawili się na weselu

Może cię zainteresować: Poruszająca sytuacja Jerzego Połomskiego. Edyta Wojtczak nie może sobie wybaczyć pewnej rzeczy. Przykry moment w przyjaźni spikerki i muzyka

Pisaliśmy również o: Jak Anna Lewandowska uczciła urodziny Roberta Lewandowskiego? Taka żona to prawdziwy skarb