Najnowsze informacje dotyczące Kościołów w Polsce właśnie wypłynęły na światło dzienne. Przeprowadzono pewien sondaż, a jego wyniki są jednoznaczne. Polacy zadecydowali o Kościołach w Polsce. Czy to oznacza rewolucję i całkiem nowe zasady funkcjonowania owej instytucji?

Jak powszechnie wiadomo, Kościół oraz całe duchowieństwo w ostatnich miesiącach wzbudza w Polakach skrajne emocje – ze względu na coraz częściej publikowane informacje o pedofilii wśród księży, ciągłe finansowanie Kościołów, a także głośną w październiku ubiegłego roku aferę z ustawą przeciwaborcyjną Polacy na masową skalę zaczęli odchodzić ze wspólnoty wiernych.

Od wielu lat w Polsce funkcjonuje tak zwany Fundusz Kościelny, czyli finansowanie instytucji kościelnej z budżetu państwa, czyli z pieniędzy podatników, czemu przeciwnych jest tysiące obywateli. W związku z tym przeprowadzony został sondaż, którego wyniki są jednoznaczne!

Polacy zadecydowali jednogłośnie

Pierwszym pytaniem, jakie padło było o istnienie Funduszu Kościelnego - aż 91 procent badanych było przeciwnych finansowaniu instytucji. Kolejnym pytaniem było to, czy księża powinni pracować na umowę o pracę i płacić podatki – 89 procent osób odpowiedziało, że tak. Ostatnie pytanie dotyczyło jawnego i takiego samego cennika na terenie całego kraju za dane posługi kapłańskie - również 89 procent badanych uznało, że to dobry pomysł. Czy to oznacza rewolucję?