69-letnia Henryka, która zdecydowała się opowiedzieć swoją historię portalowi Polki przekonuje, że jej miłość do wnuczki jest szaleńcza to wstydziła się przed rodziną, sąsiadami i znajomymi tego, że jej syn i jego narzeczona nie kwapili się do ołtarza. Mała Oliwka jest oczkiem w głowie babci, która nieustannie suszyła jednak głowę synowi Przemkowi o to, kiedy para wreszcie weźmie ślub.

Kobieta nie ukrywa, że jest osobą starej daty, a brak formalizacji związku uznaje za złą wróżbę dla trwałości uczuć. Henryka wielokrotnie pytała o to, jakie nazwisko będzie nosić jej wnuczka, a jej syn odpowiadał, że w tej chwili jego narzeczonej Kasi, a potem „się zobaczy”.

Matka nieustannie pytała syna, kiedy zamierza wziąć ślub ze swoją narzeczoną. Wszystko zmieniła jedna chwila

Babcia postanowiła nie pozwolić na to, aby młodzi rodzice zatrudnili nianię, gdy Kasia, narzeczona Przemka wróciła do pracy na pół etatu. Gdy wychodziła z małą Oliwką na długie spacery, znajomi zachwyceni dziewczynką nieustannie podpytywali o to, kiedy wesele. Kobietę bardzo te pytania krępowały.

Mijały lata, Oliwka miała już trzy latka, a babcia codziennie widziała, jak mała jest podobna do jej rodziny, co bardzo ją cieszyło. Jednak fakt, że jest nieślubnym dzieckiem mocno jej przeszkadzał. W końcu postanowiła porozmawiać poważnie z synem i zaczęła naciskać na to, aby młodzi wzięli ślub.

Przemek wyznał, że zamierzają się z Kasią rozstać! Okazało się, że mała Oliwka wcale nie była jego dzieckiem. Para wiele lat temu rozstała się na chwilę, a Kasia wówczas przespała się ze swoim „przyjacielem”. To miał być tylko raz, ale potem okazało się, że jest w ciąży. Niczego to nie zmieniło między parą, Przemek uznał dziecko za swoje, ale nie jest przekonany do tego, że są dla siebie z Kasią stworzeni.

Kobieta nie dawała jednak za wygraną i powiedziała synowi, że ona wciąż będzie traktować małą Oliwkę jako swoją wnuczkę. Para po miesiącu się rozstała, ale Henryka poinformowała Kasię, że będzie się dalej zajmować wnuczką.

Henryka przeglądając album rodzinny i wiele zdjęć Przemka, Kasi i Oliwki postanowiła, że nie pozwoli rozpaść się tej relacji i zaczęła aranżować spotkania byłych partnerów u siebie w domu. Na początku niewiele się do siebie odzywali i traktowali chłodno, ale czasem pojawiał się uśmiech.

Henryka przekonała Przemka i Kasię, że rocznica jej ślubu z mężem odbędzie się z pompą, w restauracji i z tańcami – niczym małe wesele. Kasia została oficjalnie zaproszona, ku złości Przemka, który nie chciał jej na tej imprezie. Jednak matka mężczyzny przekonuje, że wciąż traktuje dziewczynę jako swoją synową.

Podczas zabawy z okazji rocznicy ślubu, Przemek i Kasia zamiast dobrze się bawić pokłócili się bardzo ostro ku zaskoczeniu gości. Oboje zniknęli, a impreza finalnie niezbyt się udała.

Smutna Henryka tydzień później przygotowywałą obiad dla siebie i męża, gdy zadzwonił dzwonek do drzwi. W progu zobaczyła Kasię z torbami i syna z Oliwką na rękach.

„Przynieśliśmy pieczeń i sałatkę na obiad. Najpierw jednak musimy powiedzieć ci coś ważnego, mamo. Bierzemy ślub!” – powiedziała wzruszonej teściowej Kasia.

Para za miesiąc bierze ślub, a obrączki zaniesie im do ołtarza ich córeczka.

Teściowa i synowa/Pixabay
Teściowa i synowa/Pixabay
Teściowa i synowa/Pixabay

Jak informował portal "Życie": KIEDY W POLSCE DOCZEKAMY SIĘ KOŃCA PANDEMII? NIEOCZEKIWANIE GŁOS W SPRAWIE POSTANOWIŁ ZABRAĆ PREZYDENT. ANDRZEJ DUDA POWIEDZIAŁ KILKA SŁÓW O WAKACJACH

Przypomnij sobie: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI W NASZYM OGRODZIE? WYSTARCZY SKORZYSTAĆ ZE WSPANIAŁYCH WŁAŚCIWOŚCI KILKU ROŚLIN I PAJĘCZAKI NIE BĘDĄ PROBLEMEM

Portal "Życie" pisał również: KAMIL STOCH POSIADACZEM POTĘŻNEGO MAJĄTKU? UWIELBIANY POLSKI SKOCZEK ZAROBIŁ WRĘCZ ASTRONOMICZNE PIENIĄDZE. SUMĄ PRZEBIŁ SWOICH KOLEGÓW I KONKURENTÓW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KSIĄDZ PARAFII W POLSCE WYSZEDŁ Z KURIOZALNYM POMYSŁEM. WIELU PARAFIAN NIE DOWIERZA, ŻE MOŻNA NA TO WPAŚĆ W MAJU, A INNI POPIERAJĄ. TO NIE JEST ŻART