Zaskakująca decyzja parafii w Jarząbkowie w województwie wielkopolskim. Wierni i mieszkańcy po usłyszeniu informacji nie wiedzą, co mają o tym myśleć. Okazuje się, że proboszcz zamierza zorganizować w maju… kolędę. Niemal wszyscy są zdziwieni planami księdza, gdyż formuła wizyt duszpasterskich w stylu kolędy jest ściśle określona, a odwiedzin księdza w okolicy Wielkanocy nigdy nie praktykowano.

Jak informuje serwis Goniec, o sprawie robi się w mediach coraz głośniej. Parafianie zareagowali w większości nieprzychylnie wobec pomysłu proboszcza lokalnej parafii. Pojawiły się podejrzenia i oskarżenia parafian, że księdzu chodzi jedynie o zbiórkę pieniędzy.

Wizyty duszpasterskie w maju? Ten pomysł proboszcza parafii w Jarząbkowie nie spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród parafian

Mowa tu o księdzu Mariuszu Misorowskim, proboszczu parafii św. Marcina w Jarząbkowie, który postanowił wprowadzić w życie dość nietypowy pomysł. Na Facebooku kościoła pojawiła się informacja, że po majowym weekendzie rozpoczną się wizyty duszpasterskie, czyli kolęda.

„W maju chciałbym odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii i udzielić wielkanocnego błogosławieństwa. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na remont wieży naszego kościoła. Wizytę rozpocznę od wtorku 4 maja w Malczewie” – cytuje ogłoszenie księdza portal Fakt.

Wiele osób przyjęło inicjatywę księdza z otwartością, a nawet się ucieszyło, ale jest spore grono mieszkańców, które nie popiera tego pomysłu. Kilka osób oskarżyło księdza o chciwość i chęć „zarobku” na kopertach.

On sam postanowił odpowiedzieć na te zarzuty i stwierdził, że jest już zaszczepiony, a parafianie nie mają obowiązku przyjmować księdza. Powiedział również, że jest to propozycja dla parafian, a nie obowiązek, podobnie do odwiedzin chorych, które praktykuje mimo pandemii.

Wiele osób obawia się tego, że mimo zaszczepienia ksiądz może przenieść wirusa w inny sposób, np. na ubraniu. Jednak wiele osób popiera ten pomysł, gdyż ma to poprawić reprezentatywność parafii. Zbiórka pieniędzy podczas wizyt na ma celu remont wieży kościoła, która jest w fatalnym stanie.

Jak informował portal "Życie": KAMIL STOCH POTRAFI SIĘ NIEŹLE ODGRYŹĆ! FAN SKOCZKA STWIERDZIŁ, ŻE MOCNO SIĘ POSTARZAŁ. MISTRZ NIE CZEKAŁ Z CIĘTĄ RIPOSTĄ. TE SŁOWA MUSIAŁY ZABOLEĆ

Przypomnij sobie: ZWYCIĘŻCZYNI OSTATNIEJ EDYCJI „THE VOICE KIDS” WPADŁA W WIELKI SMUTEK. SARA EGWU-JAMES NA ZAWSZE ROZSTAŁA SIĘ Z BARDZO BLISKĄ OSOBĄ! WOKALISTKA CIERPI

Portal "Życie" pisał również: GWIAZDA „THE VOICE OD POLAND” SKOMPROMITOWAŁA SIĘ PODCZAS PROGRAMU NA ŻYWO? NIE TAKICH ODPOWIEDZI SPODZIEWALI SIĘ WIDZOWIE. PADŁY MOCNE SŁOWA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TOMASZ KAMMEL W TRAKCIE PROWADZENIA „PYTANIA NA ŚNIADANIE” OTRZYMAŁ NIEOCZEKIWANĄ WIADOMOŚĆ OD KONKURENCJI. POKAZAŁ SCREEN DYSKUSJI! SPORE ZASKOCZENIE