Mamy nadzieję, że już niebawem wiosna zagości u nas na dobre. Dużo słońca i wysokie temperatury to to, na co czekamy już od dawna. Jednak niestety, razem z wieloma pozytywnymi aspektami wiosennej pogody pojawiają się także i problemy. Jednym z nich są niestety kleszcze. Jak poradzić sobie z tymi pajęczakami, aby nie zadomowiły się w naszym ogrodzie?

Jak skutecznie zwalczyć kleszcze?

Wiele osób w celu uniknięcia inwazji kleszczy stosuje różnorodne środki chemiczne. Jednak jak wiemy środki takie po pierwsze są czasem bardzo drogie, a po drugie nie są zbyt ekologiczne, ani też bezpieczne. Bezpieczeństwo takich środków powinno być dla nas bardzo ważne, szczególnie jeśli w ogrodzie przebywają dzieci i zwierzęta, lub też jeśli mamy tam rośliny, które wytwarzają jadalne owoce lub warzywa.

Jak informuje portal Interia, okazuje się, że zamiast stosowania chemicznych i drogich środków przeciwko kleszczom warto jest zasadzić konkretne rośliny, które pełnią rolę naturalnych odstraszaczy tych pajęczaków.

Jedną z roślin, która może być zastosowana w tym celu jest lawenda. Nie dość, że roślina ta pięknie przyozdobi nasz ogród i zapewni nam piękny zapach, to jeszcze ochroni nas przed kleszczami. Dodatkowo lawenda ochroni nasz ogród przed mszycami i komarami, a zapewni obecność motyli pszczół i trzmieli!

Rośliny pomogą nam uchronić się przed groźnymi pajęczakami!

Aby odstraszyć kleszcze możemy także wykorzystać aksamitki. Są to rośliny, które kwitną od czerwca aż do października. Ich pomarańczowe oraz żółte kwiaty ozdobią nasz ogród. Dodatkowo aksamitki odstraszają kleszcze, ale także krety i nornice oraz mrówki i mszyce, a co więcej, w bliskiej okolicy tych kwiatów nie wyrosną chwasty!

Jeśli natomiast chcemy odstraszyć kleszcze, a dodatkowo uzyskać świeże zioła powinniśmy zasadzić w naszym ogrodzie rozmaryn lekarski i tymianek pospolity. Oba te ziela mają bardzo silny zapach, który skutecznie odstrasza kleszcze oraz inne insekty!

Tymianek / YouTube:Red Sunflower
Tymianek / YouTube:Red Sunflower

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY INFORMUJE O WYCOFANIU KOLEJNEGO PRODUKTU! JEGO SPOŻYCIE MOŻE BYĆ BARDZO SZKODLIWE DLA NASZEGO ZDROWIA

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: KOLEJNE ABSURDALNE WYPOWIEDZI CELEBRYTÓW. VIOLA KOŁAKOWSKA NIE DAJE ZA WYGRANĄ I WSZĘDZIE WIDZI SPISEK. NA JAKI POMYSŁ WPADŁA