Większość z nas myśli: co to za filozofia? Wystarczy podzielić na różyczki, dokładnie umyć, pozbywając się ewentualnych robaków i gąsienic, ugotować w osolonym wrzątku w dużym garnku, na patelni zrumienić bułkę tartą i już! Jednak takie potraktowanie niemal „po macoszemu” temu szlachetnego warzywa może spowodować, że zamiast odnieść kuliarny sukces i wywołać błogi uśmiech na twarzach domowników będzie zmagać się z przytykami w stylu: co tak brzydko pachnie? czemu ten kalafior taki gorzki? na pewno był świeży?

Czasem warto przypomnieć sobie triki naszych babć na wydobywanie z warzyw niesamowitego smaku, o której wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli. O tym tajemniczym składniku, dodawanym do gotującego się kalafiora wiele niewiele osób, nawet niektórzy szefowie kuchni otwierają oczy ze zdumienia. O jakim produkcie spożywczym mowa?

Choć wydawać, by się mogło, że ugotowanie kalafiora to… bułka z masłem to nie do końca tak jest. Nawet najwięksi szefowie kuchni nie znają pewnego triku, który pozwoli wydobyć niesamowity smak z tego warzywa. Warto sprawdzić, o jaki składnik chodzi!

for. Pexels

Dodanie pewnego składnika do gotowania kalafiora wydobędzie z niego niesamowity smak. O jaki produkt chodzi?

Bardzo często popełniamy jeden kardynalny błąd podczas gotowania kalafiora, z którego kompletnie nie zdajemy sobie sprawy. Jest to podobna pomyłka, jak z gotowaniem makaronu – jeśli ugotujemy go w zbyt małej ilości wody będzie obrzydliwy - na zewnątrz rozgotowany, a w środku wciąż twardy. Z kalafiorem jest podobnie, jednak tu chodzi bardziej o zapach. To warzywo, jak każde kapustne zawiera sporo siarki, więc w im mniejszej ilości wody go ugotujemy, tym bardziej woń tej substancji będzie drażnić nasze nozdrza.

Co zatem dodać do gotującego się kalafiora, aby finalnie jego smak był podrasowany, a nieprzyjemny odór siarki nie rozniósł się po całym domu? Wystarczy dolać niewielką ilość mleka do garnka z gotującym się warzywem. To tak proste!

fot. YouTube

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ