Nie ma chyba Polaka, który na widok czerwonego, soczystego, okrągłego i pachnącego jabłka nie przełknie śliny z nadzieją, że zaraz będzie mógł po nie sięgnąć i schrupać ze smakiem. Ten owoc jest bodaj najpopularniejszy w naszym kraju – nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale również jako podstawa wielu deserów i napojów czy składnik dań.

Niestety, wiele jabłek pokrytych jest niewidzialna warstewką pewnej substancji, która chroni je przed chorobami i pasożytami, ale dla nas może być szkodliwa. Jak sprawdzić, czy skórka jabłka jest nią powleczona? Wystarczy użyć wrzątku!

Polej jabłko wrzątkiem i sprawdź, czy ma na sobie biały nalot

Od dawna wiadomo, że – szczególnie w sezonie letnio-jesiennym – powinniśmy sięgać po te aromatyczne owoce, nie tylko dla urozmaicenia diety, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie. Jabłka uważane są za doskonałe źródło wielu witamin, w tym witaminy C i „regulator” prawidłowych wypróżnień ze względu na dużą zawartość błonnika, w tym rozpuszczalnych pektyn.

fot. YouTube

Jednak w beczce miodu może kryć się łyżka dziegciu. Coraz więcej sadowników i sprzedawców oszukuje nas i stosuje triki w celu przedłużenia świeżości tych owoców. Służy temu między innymi zabieg pokrywania skórki jabłek specjalnym woskiem. Najczęściej jest to szelak, czyli żywica pochodzącą z odchodów robaków bądź wosk Carnauba, pozyskiwany z liści brazylijskich palm. Regularne ich spożywanie może mieć negatywny wpływ na stan śluzówki naszych jelit.

Tak usuniesz wosk ze skórki jabłek!

Jabłka wystarczy wsadzić do dużej miski i zalać je na minutę lub dwie wrzątkiem, po czym wylać wodę, owoce oprószyć sodą oczyszczoną, skropić sokiem z cytryny i polać ciepłą wodą. Nastąpi reakcja chemiczna po której warto miękką szczoteczką oczyścić każde jabłko i spłukać pod bieżącą wodą.

fot. YouTube

źródło: oola.com

Jak informował portal „Życie”: BOHATERSKI PIES, KTÓRY PRZEZ KILKA DNI CZUWAŁ PRZY SWOIM ZAGINIONYM 83-LETNIM WŁAŚCICIELU. JAK SKOŃCZYŁA SIĘ TA HISTORIA

Przypomnij sobie: PIWONIA KRZEWIASTA OZDOBI KAŻDY OGRÓD. JAK WŁAŚCIWIE JĄ PIELĘGNOWAĆ, ŻEBY ZACHWYCAŁA PRZEZ LATA

Portal „Życie” pisał również: DOMOWE SPOSOBY NA USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ Z PLASTIKU. MEBLE OGRODOWE I INNE PRZEDMIOTY BĘDĄ LŚNIŁY JAK NOWE, WYSTARCZY KILKA PROSTYCH SKŁADNIKÓW