Całkiem niedawno dość głośno zrobiło się o 83-letnim mężczyźnie. Senior oraz jego pies zaginęli. Udało się ich odnaleźć po trzech dniach, jednak cała sprawa zyskała spory rozgłos w mediach.

Wszystko za sprawą okoliczności odnalezienie mężczyzny. Jak zwraca uwagę Pikio, największe zaskoczenie budziło zachowanie psa mężczyzny. Dlaczego?

Niezwykłe zachowanie psa zaginionego seniora

83-latek to mieszkaniec Rytla. On oraz jego ukochany pies zostali uznani za zaginionych. Po trzech dniach poszukiwań udało się znaleźć psa oraz jego właściciela.

Policyjne poszukiwania. Źródło: gazeta.pl
Policyjne poszukiwania. Źródło: gazeta.pl

Zaginięcie miało miejsce 18 czerwca. Krótko po tym fakcie bliscy mężczyzny skontaktowali się z lokalną policją i zgłosili ten fakt. Seniora odnaleziono w nietypowym miejscu, z psem, który zachowywał się w zadziwiający sposób.

Funkcjonariusze z Chojnic uzyskali od bliskich mężczyzny informację, że zaginiony ma problemy z sercem, a także zaniki pamięci. Ostatni raz widziano go, gdy wyszedł z domu 18 czerwca, nie skontaktował się z nikim z bliskich.

Rodzina szybko zgłosiła się na policję. Dodano, że poza 83-letnim zaginionym w domu nie ma także psa. Mężczyzny i jego pupila szukała policja, ochotnicza straż pożarna, mieszkańcy, wolontariusze oraz grupa poszukiwawcza z Gdyni.

Korzystano także z dronów i łodzi. W sobotę około 19:00 odkryto coś, co stanowiło przełom w całej sprawie – mieszkańcy miejscowości Błota skontaktowali się z policjantami, gdyż słyszeli szczekanie psa oraz krzyki.

Odnaleziony 83-latek z psem. Źródło: pikio.pl
Odnaleziony 83-latek z psem. Źródło: pikio.pl

Okazało się, że zaginiony utknął po szyję w mokradłach i próbował wołać o pomoc. Wygląda na to, że przeszedł kilkanaście kilometrów, zanim znalazł się w tym miejscu. Akcja ratunkowa była utrudniona nie tylko przez bagna, ale także… psa, który zaciekle bronił swojego pana.

Strażacy i policjanci przez długi czas próbowali uspokoić psa i dostać się do mężczyzny na mokradłach. Ostatecznie akcja zakończyła się powodzeniem – mężczyzna został przewieziony do szpitala, a bohaterski pies trafił z powrotem do domu, gdzie czeka na swojego pana.

Przypomnij sobie o… KRZYSZTOF JACKOWSKI ZDRADZIŁ, JAK WYGLĄDA ŻYCIE PO ŻYCIU. DLA WIELU BĘDZIE TO DUŻE ZASKOCZENIE

Jak informował portal Życie: SANEPID POSZUKUJE OSÓB, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W OBCHODACH BOŻEGO CIAŁA. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: CORAZ WIĘCEJ OSÓB W SZPITALACH Z POWODU KORONAWIRUSA. SANEPID PODAŁ NOWE DANE