To już kolejna sytuacja, kiedy sanepid poszukuje osób, które mogą być zakażone koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest najlepsza

Nieustannie rośnie liczba osób chorych na koronawirusa. Jak się okazuje, sanepid szuka kolejnych osób, które mogą być zakażone.

Niedawno miały miejsce obchody Bożego Ciała w Kościele katolickim. Jak się jednak okazuje nie we wszystkich miejscach przestrzegane były odpowiednie zasady, które obowiązują podczas epidemii koronawirusa.

Właśnie z tego względu wiele osób mogło zostać zakażonymi nowym wirusem. Sytuacja taka może mieć miejsce w Bełchatowie. Jak podaje portal Pikio.pl tamtejszy sanepid potwierdził, że jedna z osób, która jest członkiem Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów - Grocholice i brała udział w obchodach Bożego Ciała jest zakażona koronawirusem.

Źródło: /mylomza.pl

Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonym proszone są o zgłoszenie się do sanepidu

Z tego względu Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bełchatowie prosi wszystkie osoby, które brały udział w procesji organizowanej przez parafię pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bełchatowie o zgłoszenie się w celu przeprowadzenia testu na koronawirusa.

Zgłaszać można się telefonicznie pod numerami: 44 631 31 08 lub 44 631 31 18 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: belchatow@pis.lodz.pl.

Niestety, liczba nowych przypadków zachorowań na koronawirusa wciąż rośnie, z tego też względu minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wyklucza, że wkrótce ponownie będziemy zmuszeni zakrywać usta oraz nos podczas przebywania w przestrzeni publicznej.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE