Polacy po trzech latach powiedzieli, co myślą o rządach PiS. Kaczyński się ucieszy

Co Polacy myślą o działaniach Prawa i Sprawiedliwości po 3 latach sprawowania władzy? Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że 51 proc. badanych dobrze ocenia decyzje partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie brakuje jednak także krytycznych głosów.

Nowy sondaż CBOS. Większość Polaków dobrze ocenia działania PiS

13 proc. – dokładnie tylu badanych w sondażu CBOS „zdecydowanie dobrze” oceniło działania Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedź „raczej dobrze” wybrało 38 proc. ankietowanych.

Krytycznych wobec posunięć rządzących jest dwie piąte badanych. 18 proc. respondentów „zdecydowanie źle” ocenia posunięcia partii Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei opcję „raczej źle” wybrało 22 proc. W badaniu 9 proc. ankietowanych stwierdziło, że „trudno powiedzieć”, jak ocenić działania PiS.

Dodajmy, że w innym poniedziałkowym sondażu – dla „Rzeczpospolitej – ” Prawo i Sprawiedliwość utrzymało przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami politycznymi.

Sondaż przeprowadzono w dwóch wersjach: z Wiosną i bez nowej partii Roberta Biedronia. W tym drugim przypadku wybory według badania wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 37,6 proc. respondentów.

W wariancie ze startem Wiosny dochodzi jednak do znaczących zmian. Także i tu na czele jest PiS z niewiele niższym poparciem 37,1 proc., ale już Platforma notuje znacząco gorszy wynik – 21,8 proc., co daje spadek o 5,6 punktu procentowego w porównaniu z drugim wariantem.

źródło: Onet.pl

Share