Podwyżka płacy minimalnej? Minister z PiS totalnie zaskoczona!

Na niedawnej konwencji programowej Jarosław Kaczyński złożył kilka obietnic Polakom. Jedną z nich jest podwyżka płacy minimalnej aż do 4000 złotych. Okazuje się, że pomysł ten nie był konsultowany z Jadwigą Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

O obietnicach PiS głośno jest od kilku dni. Reforma sądownictwa, 13 i 14 emerytura, a także wzrost płacy minimalnej – w 2023 roku aż do 4 tysięcy złotych! Okazuje się, że takim obrotem spraw są zaskoczeni nie tylko wyborcy, ale i… sami ministrowie.

Na antenie TVN24 rozbrajająca szczerością wykazała się Jadwiga Emilewicz. Okazuje się, że minister przedsiębiorczości i technologii o wspomnianych pomysłach nic nie wiedziała.

„Nie były ze mną konsultowane te pomysły” – wyznała w programie „Rozmowa Piaseckiego”. „Zmiany, takie jak ta dotycząca podniesienia płacy minimalnej każdorazowo muszą być przedmiotem konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego” – tłumaczyła.

„Rzeczywiście to będzie trudna sytuacja dla najmniejszych przedsiębiorców i dlatego o tych najmniejszych mówił premier, mówiąc, że chce dla nich uzależnić składki ubezpieczenia społecznego od dochodów” – powiedziała minister Emilewicz.

Czy zapowiadane podwyżki w płacach uda się wprowadzić? „Powiedziałabym, że jest to trudne, wymagające i wymaga to konsultacji” – oceniła minister.

Share