Katarzyna Dowbor spisała testament. Wielki niepokój wśród fanów

Katarzyna Dowbor miała ostatnio problemy zdrowotne, które skłoniły ją do gorzkich refleksji nad życiem. Postanowiła spisać testament, który spowodował wśród fanów panikę. Co takiego dzieje się w życiu popularnej dziennikarki?

Katarzyna Dowbor w jednym z ostatnich wywiadów podzieliła się z fanami wstrząsającą informacją. Okazało się, że spisała swój testament. Dla widzów „Nasz nowy dom” był to prawdziwy szok.

.

Niedawno dziennikarka przeszła poważną operację. Towarzyszyła także swojemu synowi, który doświadczył straty bliskiego przyjaciela (przedwcześnie zmarłego). Te i inne okoliczności sprawiły, że Dowbor postanowiła „na wszelki wypadek” spisać testament, aby w razie tragedii oszczędzić swojej rodzinie niepotrzebnych problemów.

Katarzyna Dowbor spisała testament. Fani przerażeni

Katarzyna Dowbor w ostatnim czasie poddała się skomplikowanemu zabiegowi na tarczycy. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, a ona sama w pełni sił powróciła do pracy (obecnie angażuje się głównie w program „Nasz nowy dom”).

Dziennikarka jest zdrowa i nic nie wskazuje na to, aby coś miało zagrażać jej życiu. Tym bardziej zadziwił fanów jej ostatni wywiad, w którym to opowiedziała o swoim testamencie.

– Wszystkie sprawy doczesne warto mieć poukładane w każdym momencie życia. Na Zachodzie spisanie testamentu to już jest standard, nikogo to nie dziwi. Jeżeli jest więcej niż jeden spadkobierca, warto jasno wyrazić swoją wolę w kwestiach finansowych.

Sprawy majątkowe są powodem kłótni, wielkich konfliktów i podziałów wśród tych, co zostali. Mam fajną, kochającą się rodzinę i nie chcę, żeby z powodu jakichś moich zaniedbań kiedyś to się zmieniło – zdradziła w rozmowie z „Świat i ludzie”.

Dzięki tej decyzji dziennikarka czuje się bardziej spokojna o przyszłość. Internauci, choć zaskoczeni jej decyzją i z początku niepotrzebnie zaniepokojeni jej stanem, zdają się po namyśle pochwalać taką decyzję. Uważają, że jest jak najbardziej rozsądna.

– Testament niekoniecznie pisze się w późnej starości. Życie jest nieprzewidywalne. Nie trudno dziś nagle zachorować i nie doczekać się pomocy lekarskiej w SOR-ze. Wtedy, kiedy są spadkobiercy, testament powinien być przygotowany.

Na starość śmierć często zaskakuje i dopiero zaczyna się walka w Sądach, które trwają latami – czytamy komentarz jednego z użytkowników portalu Wirtualna Polska.

Źródło: pikio.pl

Share