Doradczyni Dudy na „nie” ws. pomnika Mazowieckiego. Dlaczego. „Bo nie lubię Mazowieckiego”

Czy inicjatywa Andrzeja Dudy, by postawić pomnik Tadeuszowi Mazowieckiemu, to dobry pomysł? Doradczyni prezydenta – Zofia Romaszewska – tego nie popiera. W RMF FM skrytykowała Mazowieckiego, a także samego prezydenta.

.

Zofia Romaszewska w radiu RMF FM została zapytana, czy pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie to dobry pomysł? Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy zamilkła. „No i zapadła cisza” – skwitował prowadzący program Robert Mazurek. Romaszewska po chwili odpowiedziała krótko: „nie”.

To nie jest dobry pomysł? – drążył Mazurek.

Nie – powtórzyła Romaszewska

A dlaczego nie? – dopytywał dziennikarz.

Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego – wypaliła doradczyni Andrzeja Dudy.

Prowadzący zapytał, czy „sympatie i antypatie” są najważniejsze przy stawianiu pomników. Wygląda na to, że Romaszewska chciała pokusić się o krótkie uzasadnienie swojego stanowiska, ale się wycofała. – Myślę, że jego część życia związana z latami pięćdziesiątymi…

Może nie warto na ten temat wspominać, bo nie mamy o czym rozmawiać. Wydaje mi się, że nie warto na ten temat gadać. Już wystarczająco się wszyscy nie lubimy – stwierdziła.

Prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda rzeczywistość owych czasów – zakończyła Zofia Romaszewska.

Share