Danuta Szaflarska miała dwóch mężów, ale kochała tajemniczego mężczyznę

Danuta Szaflarska nie bez powodu była nazywana „pierwszą damą polskiego kina”. Chociaż na scenie odnosiła sukces za sukcesem, w miłości zabrakło jej szczęścia. Miała dwóch mężów, ale kochała tajemniczego mężczyznę. Kim był?

Miała prawdziwego pecha do mężczyzn. Jej małżeństwa zakończyły się rozwodami w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Chociaż wielu za nią wzdychało, ona darzyła głębokim uczuciem tylko jednego mężczyznę. Dlaczego Danuta Szaflarska nie zdecydowała się na ślub ze swoją największą miłością? Nieznany epizod z życia wybitnej aktorki.

Z kim była Danuta Szaflarska?

Danuta Szaflarska była jeszcze bardzo młoda, kiedy poznała swojego przyszłego męża. Jan Ekier, pianista, pracował w warszawskiej szkole teatralnej. Para wzięła ślub w 1942 roku.

Zakochani zostali rozdzieleni przez wybuch wojny. Artysta wyruszył do Krakowa z dwiema obrączkami, by odszukać Szaflarską. Wędrówka z Warszawy zajęła mu aż sześć dni! Mimo tak romantycznego początku małżeństwa od początku nie układało im się dobrze. Ich relacji nie naprawiły nawet narodziny córki o imieniu Maria. Ostatecznie mężczyzna spotkał na swojej drodze inną kobietę, z którą zdecydował się związać.

Ostatni raz Danuta Szaflarska zdecydowała się na ślub dla Janusza Kilańskiego, spikera radiowego. Niestety, kolejny raz okazało się, że trafiła na niewłaściwego mężczyznę. Para doczekała się córki Marty, ale i tak związek zakończył się rozwodem.

– Moje związki nie przetrwały, ponieważ mężowie zakochiwali się i mnie zostawiali. Na początku myślałam: „Trudno, przejdzie im”. Ale kiedy widziałam, że rodzi się coś poważniejszego, natychmiast się rozwodziłam, nie tolerowałam trójkątów małżeńskich, choć bardzo to przeżywałam – cytuje Szaflarską interia.pl.

Kogo kochała Danuta Szaflarska?

Zaledwie kilka lat po rozwodzie z Janem Ekierem na drodze pięknej aktorki pojawił się kolejny mężczyzna. Tym razem był Tadeusz Orłowski, znany lekarz.

Parę połączyła pasja do górskich wspinaczek, za którymi oboje przepadali. Wydawało się, że Danuta Szaflarska wreszcie odnalazła miłość na całe życie. Niestety, chociaż odbyły się zaręczyny, para nigdy nie zalegalizowała związku. To jedna z największych tajemnic wybitnej aktorki. W końcu nic nie stało na przeszkodzie, by byli razem. Co ciekawe, Orłowski nigdy nie zdecydował się na ślub z inną kobietą.

Chociaż aktorka i Orłowski nie stanęli razem przed ołtarzem, utrzymywali kontakt aż do śmierci mężczyzny w 2008 roku. Często wspólnie wyjeżdżali na górskie wyprawy, a lekarz był stałym widzem spektakli z udziałem dawnej narzeczonej.

.

Danuta Szaflarska zmarła w wieku 102 lat.

.

Do dziś Danuta Szaflarska uchodzi za „pierwszą damę polskiego kina”.

.

Danuta Szaflarska dwukrotnie wychodziła za mąż, jednak nie zdecydowała się na ślub ze swoją największą miłością.

.

Danuta Szaflarska zaręczyła się z lekarzem Tadeuszem Orłowskim i chociaż do ślubu nie doszła, pozostali przyjaciółmi.

.

Chociaż jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, miała pecha w miłości: jej oba małżeństwa zakończyły się z powodu zdrady męża.

źródło: lelum.pl

Share