Brejza zasypał Ziobrę pytaniami. Chodzi o nagłą wizytę prezesa Kaczyńskiego u niego

We wtorek doszło do tajnego spotkania prezesa PiS z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą. Było o tyle wyjątkowe, że to właśnie Jarosław Kaczyński pofatygował się osobiście do ministra sprawiedliwości. Wizytę prezesa szeroko komentują użytkownicy mediów społecznościowych.

Wielu z nich wiąże ją z zeznaniami Geralda Birgfellnera, który czuje się oszukany przez prezesa PiS. Swoje pytania w tej sprawie zadał także Krzysztof Brejza.

Kaczyński przyjechał do siedziby resortu sprawiedliwości po zeznaniach Geralda Birgfellnera. Pełnomocnik austriackiego biznesmena Roman Giertych skomentował na Twitterze wprost, że to „kpina z https://zycie.news/?p=26810&preview=truepaństwa prawa”. Teraz o stosowność takiej wizyty pyta Krzysztof Brejza z PO.

„Wysyłam do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry interwencję ws. odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego. Pytania m. in. o to, czy stosowne, by prokurator generalny (z możliwością wpływu na postępowanie ws. Jarosława Kaczyńskiego) spotykał się z osobą objętą zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – pyta polityk PO na Twitterze.

Brejza pokazał też skan pisma z pytaniami do Zbigniewa Ziobry. Poseł pytał na przykład, „jakie informacje ze śledztwa przekazał Pan Minister Jarosławowi Kaczyńskiemu”, „czy wizyta została w jakikolwiek sposób formalnie odnotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości”, „czy zna Minister treść zeznań G. Birgfellnera”.

Krzysztof Brejza, którego specjalnością są finanse obozu władzy, pokazał w ostatnich dniach zdjęcia budynków należących do Srebrnej, na których znajdowały się materiały wyborcze PiS z wizerunkami Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego. Poseł PO uczynił to w następstwie słów prezesa PiS o tym, że nie ma żadnych finansowych związków pomiędzy PiS a fundacją.

Sukcesem Brejzy było też pokazanie siatki powiązań na zapleczu PiS. Opowiedział o tym w rozmowie z Jarosławem Karpińskim z naTemat.

Share