Biedronka oferuje pożywienie, w którym klienci znaleźli to.

Biedronka to sieć sklepów należących do Jeronimo Martins Polska. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych sklepów w Polsce. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim niskim cenom i ofertom specjalnym. Jednak zdarza się, że jakość niektórych produktów pozostawia wiele do życzenia. Oto pożywienie, w którym klienci znaleźli robaki.

Biedronka czy Lidl cieszą się u nas aż tak wielkim powodzeniem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, Polacy lubią oszczędzać. Nie ma to związku tylko z naszą mentalnością. W dużej mierze jest to skutek sytuacji gospodarczej w naszym kraju.

Najniższa krajowa nadal nie jest satysfakcjonująca, a co za tym idzie, wielu ludzi poluje na artykuły różnego rodzaju w najniższych cenach. Konkurencyjne ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, potrafią zawrócić w głowie.

Za niską ceną idzie niestety gorszy skład pożywienia. Tańsze zamienniki np. cukru na syrop glukozowo-fruktozowy czy oleju słonecznikowego na olej palmowy dają gwarancję niższych cen. W sieci od kilku lat krążą nie tylko filmiki, ale i zdjęcia, które szokują. Wielokrotnie można było się natknąć na spleśniałe pieczywo, a niedawno w jednym ze sklepów Biedronka grasowały myszy wśród wyrobów cukierniczych.

To nie wszystko. Notorycznie klienci trafiają na robaki i larwy w jedzeniu. Począwszy od słodyczy, skończywszy na produktach takich jak ryż czy sosy. Na wszelkie zarzuty Jeronimo Martins Polska zawsze stara się odpowiadać chroniąc dobre imię firmy. Nie usypia to jednak czujności klientów.

Przedstawiamy zadziwiające znaleziska w produktach spożywczych ze sklepu Biedronka.

Robaki w cukierkach

.

Jeden z użytkowników Youtube’a, 25 sierpnia ubiegłego roku, opublikował filmik, na którym ewidentnie widać robaki w cukierkach. Ukazane słodycze pochodzą z firmy Wawel i zostały zakupione w Biedronce.

Michaszki z dodatkami

.

Jak się okazuje, robaki w cukierkach wskazane przez użytkownika Youtube’a nie stanowią wyjątku. Arkadiusz Sobota był niezwykle poruszony, gdy w 3 na 20 sztuk cukierków „Michaszki” znalazł robaki. Kupił je w Biedronce w Wejherowie (województwo pomorskie).

Robaki w Michaszkach

.

Taka sama sytuacja miała miejsce w Biedronce w Warszawie. Piotr Herko opublikował film, w którym wyraźnie widać żywe robactwo w cukierku.

Robaki w ryżu

.

Należy zwiększyć swoją czujność również w przypadku ryżu. Robaki zostały znalezione w torebkach ryżu zakupionego we wrześniu 2014 roku w Biedronce w Szczecinie.

Trefny ryż – ciąg dalszy

.

Użytkownik Biedronkowastonka miał również niemiłą sytuację. Poza tym, że z torebki ryżu wylatywały jajka larw,po otwarciu okazywało się, że zamieszkały w nich larwy. Ryż został kupiony w Biedronce w Ełku. Według oznaczonej na opakowaniu daty nadawał się do spożycia jeszcze przez rok.

Robaki w ciastkach

.

Niezwykle odrażająca sytuacja spotkała innego z klientów. Przy sięganiu po trzecie ciastko z opakowania „Kruszynek Belgijek” z Biedronki na stół wyskoczył żywy robak.

Atak robaków

.

W zeszłym roku w lipcu w sieci został opublikowany filmik, na którym przeraża ogromna ilość larw i wijących się robaków wśród jajek. Autor nagrania zatytułował je: „Biedronka. Jajka z robakami”. „Moja kurka” jest marką własną Biedronki.

Zarobaczony koncentrat

.

W 2015 roku na fanpejdżu „Niezgodność produktu z opisem” pojawiło się oburzające zdjęcie. Na jednej z półek sklepu Biedronka stał koncentrat, cały zarobaczony. Klientka zgłosiła ten fakt do obsługi, jednak postanowiła to jeszcze udokumentować.

W tym przypadku, po przeprowadzonej kontroli (…) w sklepie wskazanym w komentarzach do zdjęcia oraz analizie posiadanych danych, informujemy, że niezwłocznie po sygnale ze strony klientki, produkt został wycofany z sali sprzedaży i zutylizowany przez naszych pracowników – skomentowało sprawę Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska.

Źródło: pikio.pl

Share