Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze wykorzystał okazję, by skrytykować PiS i TVP.

Ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra – powiedział w sobotę ojciec Tadeusz Rydzyk podczas mszy na Jasnej Górze. Była to inauguracja dorocznej pielgrzymki środowiska sympatyków Radia Maryja. Znany redemptorysta nawoływał też m.in. do zatrzymania „aborcji eugenicznej”.

XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oficjalnie zainaugurowana. Z tej okazji nie mogło zabraknąć przemówienia ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Redemptorysta wykorzystał okazję, by powiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Co ciekawe, duchowny skrytykował też… Prawo i Sprawiedliwość. – Jaka to dobra zmiana? Dobrze, że jest „500 plus” i inne rzeczy, ale o ducha narodu trzeba walczyć – zauważył.

Dostało się też TVP

Rydzykowi nie podoba się to, co serwuje swoim widzom TVP. – W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe – rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT. Coś obrzydliwego – przekonywał.

Na tym jednak nie koniec. Zdaniem Rydzyka ogromnym zagrożeniem jest również tzw. konwencja stambulska (antyprzemocowa) i podkreślał, że Polska powinna się z niej wycofać. – To Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali – przypomniał.

Redemptorysta wspomniał też o konieczności zakazania aborcji eugenicznej. – To zabijanie, bo mówią, że to dziecko jest chore, to go zabić. Żadnego nie wolno zabić – dodawał.

Zbiórka na nowy wóz

NIedawno Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja prosił swoich sympatyków o… koperty z datkami. Zbiórka pieniędzy – jak uzasadniał – jest konieczna ze względu na planowany zakup nowego wozu transmisyjnego.

źródło: natemat.pl

Share