Sunia uratowana z ciemnej piwnicy – zobacz jak otwiera oczy i po raz pierwszy w życiu widzi słońce

Zwierzęta nigdy nie powinny być przetrzymywane na uwięzi – jest to chyba oczywiste dla każdego rozsądnie myślącego człowieka.

Wyobraźcie sobie psa, który przez całe swoje życie był zmuszony do życia w klatce, bez dostępu do światła. Jest to tak smutne, że najzwyczajniej w świecie nie wiem od czego zacząć, opisując tę historię. Bo tak właśnie wyglądała rzeczywistość suni, o której będzie ten artykuł.

BB została znaleziona w piwnicy jednego domów w miejscowości Cabarrus Country w Karolinie Północnej (USA). Warunki, w których była przetrzymywana, były tak straszne, że kiedy o nich myślę, aż krwawi mi serce.

Zdjęcia zamieszczone w treści artykułu zostały udostępnione przez wspaniałych ludzi z Humane Society, którzy podczas swojego nalotu uwolnili ponad 130 zwierząt z niehumanitarnej hodowli szczeniąt.

Pieski były przerażone, zdenerwowane i musiały bytować w warunkach, w jakich nie powinno przebywać żadne zwierzę. Na szczęście właśnie zaczął się nowy, świetlany okres ich życia.

.

Maleńka suczka pudla imieniem BB ważyła zaledwie kilogram, zaś swoim pyszczku miała jedynie trzy zdrowe zęby. Pozostałe były tak zgniłe, że musiały zostać usunięte.

Do organizacji wpłynęło anonimowe zgłoszenie, a na jego podstawie został zorganizowany nalot. Oprócz BB ci wspaniali ludzie uratowali jeszcze 104 inne psy, 20 kotów i trzy kozy.

Wszystkie te zwierzęta żyły w maleńkich klatkach w ciemnej, dusznej piwnicy, w której brakowało nawet podstawowej wentylacji.

Ale już niedługo piekło BB się skończy. Brenda Tortoreo, która pracuje w lecznicy, w której leczono BB, postanowiła zaadoptować suczkę.

.

„Była naprawdę maleńka, wyglądała jak stworzonko, dla którego nie ma już nadziei” – powiedziała w wywiadzie Jessica Lauginiger, kierowniczka ds. ścigania przestępstw znęcania się nad zwierzętami w HSUS.

Pragnęła uwagi ze strony człowieka

Ludzie, którzy uratowali BB są przekonani, że suczka nigdy wcześniej nie widziała światła słonecznego, a jej kontakt z ludźmi był ograniczony do minimum.

„Wsadziłam rękę do klatki, a wtedy ona podeszła i ją powąchała. Nie wiedziała za bardzo jak reagować na uwagę ze strony człowieka, ale z całą pewnością, bardzo takiej uwagi pragnęła.”

.

Pracownicy organizacji podejrzewają, że w ostatnich latach BB musiała wielokrotnie rodzić. Jej stan była taki, że początkowo mieli oni problemy nawet z określeniem jej wieku.

.

Kiedy wreszcie uwolniono BB z piwnicy, ta po raz pierwszy zobaczyła promienie słoneczne. W tamtym momencie jej pyszczek wyrażał wszystko.

Nigdy wcześniej nie czuła trawy pod swoimi łapami, a teraz ma drugą szansę na życie, na które naprawdę zasługuje.

Na poniższym filmiku możesz zobaczyć jej niesamowitą przemianę!

Udostępnij to nagranie, aby podziękować wszystkim osobom, które w swojej pracy bohatersko walczą o poprawę warunków życia psów takich jak BB.

źródło: newsner.com

Share