Pewien mężczyzna był przekonany, że kupując mięso w renomowanym w sklepie znalazł smakowity kawałek na niedzielny obiad. Jakież było jego wielkie zaskoczenie i rozczarowanie, gdy po dokładnym obejrzeniu swojego zakupu dokonał wręcz obrzydliwego odkrycia. Na takie mięso może się niestety naciąć każdy z nas! Właśnie tak oszukują nas producenci.

Jak informuje serwis Goniec, praktyka, której skutki zobaczył w postaci kupionego przez siebie mięsa klient jest powszechna na całym świecie i bardzo trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka, że mamy do czynienia z takim towarem. O co chodzi?

Mężczyzna kupił w markecie mięso, które w domu okazało się mocno podejrzane. To efekt dodawania przez producentów specjalnego „kleju do mięsa”

O co chodzi? O niesławną w branży mięsnej transglutaminazę – biały proszek, który działa na zasadzie „kleju do mięsa”. W ten sposób oszukują nas producenci, tworząc z kawałków mięsa pełnowymiarowe polędwice, szynki czy schaby!

Jak to możliwe? Proszek, który „klei” w ten sposób mięso jest produkowany z krwi wołowej lub wieprzowej, która zawiera trombinę, odpowiadającą za krzepnięcie krwi i łączy się z fibryną, mając zdolność do łączenia ze sobą małych kawałków mięsa.

Właśnie przez ten „klej” trudno odróżnić prawdziwy wykrojony prosto w tuszy wołowej czy wieprzowej kawałek mięsa od takiego „kombinowanego” przez producentów.

Na kanale „Ballistic BBQ” można zobaczyć cały proces z użyciem transglutaminazy. Powstałe w ten sposób „mięso” wygląda jak najlepszej jakości stek, a w rzeczywistości nim nie jest. Warto obejrzeć ku przestrodze i przed pójściem na zakupy.

Jak informował portal "Życie": ZBLIŻA SIĘ CZAS PIERWSZYCH KOMUNII ŚWIĘTYCH. CZY UROCZYSTOŚCI ODBĘDĄ SIĘ W ZWIĄZKU Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI? WYPOWIEDŹ DUCHOWNYCH W TEJ SPRAWIE

Przypomnij sobie: EWA KRAWCZYK PRZERWAŁA MILCZENIE I SKOMENTOWAŁA ZACHOWANIE MARIANA LICHTMANA. PADŁY NAPRAWDĘ MOCNE SŁOWA. TO NIE KONIEC RODZINNYCH PROBLEMÓW

Portal "Życie" pisał również: POLACY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAJĄ NA POWRÓT DO NORMALNOŚCI. SZCZERA WYPOWIEDŹ EKSPERTA DOTYCZĄCA NAJBLIŻSZYCH MIESIĘCY NIE BRZMI OPTYMISTYCZNIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: OSZUŚCI WYNALEŹLI NOWY SPOSÓB WYŁUDZANIA PIENIĘDZY. TYM RAZEM PODSZYWAJĄ SIĘ POD ZNANĄ FIRMĘ KURIERSKĄ. WARTO ZNAĆ TEN SPOSÓB I NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ