Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa właśnie wyciekły do mediów. Polacy z niecierpliwością czekają na powrót do normalności. Szczera wypowiedź eksperta dotycząca najbliższych miesięcy nie brzmi jednak zbyt optymistycznie... O co chodzi? Co takiego powiedział ekspert?

Trwająca od ponad roku pandemiczna rzeczywistość dała się we znaki niemalże wszystkim. Tysiące Polaków znalazło się w dramatycznej sytuacji – tracąc pracę bądź własną działalność. Ponadto, tak długotrwała samoizolacja nie wpływa pozytywnie na aspekty psychiczne oraz fizyczne, nic więc dziwnego, że tak bardzo wyczekujemy powrotu do normalności.

Czy Polacy mogą spodziewać się polepszenia sytuacji oraz luzowania obostrzeń w najbliższym czasie?

Szczera wypowiedź eksperta budzi niepokój...

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski wypowiedział się ostatnio na temat najbliższych miesięcy. Podkreślił, że mimo iż wysokość zachorowań spada z dnia na dzień, tak jednak liczba zgonów nadal będzie utrzymywać się na wysokim poziomie ze względu na ciężką sytuację służby zdrowia.

- W szpitalach jest bardzo źle, jest bardzo duże przeciążenie. Te zmniejszające się nieco liczby nie mają znaczenia z punktu widzenia szpitali, gdzie jest i tak nadmiarowość chorych. Bardzo trudno leczy się w takich warunkach - mówił dr Sutkowski.

Dr Michał Sutkowski/ screen youtube