Jak informuje portal Goniec, zgodnie z decyzją sanepidu jeden z popularnych produktów został wycofany ze sklepowych półek. Mowa tutaj o oleju z nasion gorczycy firmy Grapoila. Olej ten cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród osób, które dbają o zdrową dietę, bowiem potwierdzono jego pozytywny wpływ na zdrowie. Dlaczego jednak podjęto decyzję o jego wycofaniu?

Bardzo ważna informacja!

Według informacji podanych wczoraj przez sanepid, we wspomnianym wyżej oleju firmy Grapoila wykryto przekroczoną ilość kwasu erukowego. Jak podał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, ilość tego kwasu, jaka była zawarta w oleju z nasion gorczycy może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Jak podaje sanepid, informacja dotyczy dokładnie produktu: Olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100%, 250 ml. Olej produkowany jest na Węgrzech na zlecenie firmy FSF OLEJ Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 15, Katowice. Numer wycofanej ze sprzedaży partii to MUMD28051.

Ten olej nie powinien znaleźć się w sprzedaży!

Zaraz po publikacji ostrzeżenia sanepidu przedsiębiorcy, a także odpowiednie organy kontroli urzędowej rozpoczęły kontrolę sklepów, które sprzedają wspomniany olej i wycofywanie go ze sklepowych półek. Całość działań koordynowana jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Jak podaje sanepid, wszystkie osoby, które zakupiły olej nie powinny go pod żadnym pozorem spożywać! Produkt należy wyrzucić lub też zwrócić go do sklepu, w którym został zakupiony.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LOS ZDZISŁAWA Z "SANATORIUM MIŁOŚCI 3" ODMIENIŁ SIĘ! MĘŻCZYZNA ZNALAZŁ MIŁOŚĆ, KTÓREJ OD DAWNA SZUKAŁ. DO JEGO ŻYCIA ZAWITAŁO SZCZĘŚCIE

O tym się mówi w Polsce: ZAPADŁA WIĄŻĄCA DECYZJA W SPRAWIE ZJAZDU MOTOCYKLOWEGO NA JASNEJ GÓRZE. CZY JEGO UCZESTNICY ZOSTANĄ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI

O tym się mówi na świecie: NIEZWYKŁE ZNALEZISKO W SAŁACIE. RODZINA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, NA CO NATRAFIŁA W ZAKUPACH

Z życia gwiazd: OGROMNA METAMORFOZA ADAMA MAŁYSZA. SKOCZEK PRZEZ WIELE LAT NIE CZUŁ SIĘ KOMFROTOWO. O CO DOKŁADNIE CHODZIŁO