Jak przypomina portal Interia, w poprzednią niedzielę na Jasnej Górze zorganizowany został zjazd motocyklistów, którzy wzbudził spore kontrowersje w całym kraju. Jak doskonale wiemy, w czasie pandemii zaleca się ograniczenie przemieszczania się oraz gromadzenia w dużych skupiskach. Mimo tego, na Jasnej Górze zebrało się ponad 10 tysięcy osób. Jak zostanie rozwiązana cała sprawa?

Stowarzyszenie opublikowało decyzję

Jak poinformowało Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, które to zorganizowało poprzedni zjazd, kolejna taka impreza, planowana na 18 kwietnia nie odbędzie się. Na antenie TVP można jednak będzie obejrzeć transmisję z Mszy świętej.

- Wspólnie z Klasztorem Ojców Paulinów podjęliśmy decyzję, po konsultacji z policją w Częstochowie, o nieorganizowaniu Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy w dotychczasowej formie - czyli spotkania motocyklistów na Jasnogórskich Błoniach. Tego dnia (...) w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie msza święta w intencji wszystkich motocyklistów – brzmi komunikat opublikowany przez stowarzyszenie.

Jak zakończy się sprawa?

Warto także zaznaczyć, że sprawa dotycząca ostatniego zjazdu zorganizowanego na Jasnej Górze jest obecnie badana przez prokuraturę oraz sanepid. Instytucje zbadają czy naruszone zostały przepisy obowiązujące podczas stanu epidemii.

Jak podała policja, w ostatnią niedzielę podczas zjazdu motocyklistów wylegitymowanych zostało 156 osób. Jedna z nich prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości, a ponad 100 osób dopuściło się wykroczeń.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OGROMNA METAMORFOZA ADAMA MAŁYSZA. SKOCZEK PRZEZ WIELE LAT NIE CZUŁ SIĘ KOMFROTOWO. O CO DOKŁADNIE CHODZIŁO

O tym się mówi w Polsce: EPISKOPAT WYDAŁ WAŻNY KOMUNIKAT DLA WIERNYCH W SPRAWIE SZCZEPIONEK. RZĄD ODNIÓSŁ SIĘ DO SŁÓW DUCHOWNYCH. WIADOMO, JAK POWINNO SIĘ POSTĄPIĆ

O tym się mówi na świecie: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS MSZY W JEDNEJ Z PARAFII. BISKUP I WIERNI NIE WIERZYLI WŁASNYM USZOM! KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. CHODZI O KOBIETĘ

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”